Меню
Погода
Календар
«    Червень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Друзі сайту
Архів
Червень 2018 (4)
Травень 2018 (5)
Квітень 2018 (3)
Березень 2018 (3)
Лютий 2018 (4)
Січень 2018 (3)


Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області


Автор: admin       Дата: 22-07-2016       Категорія: Новини       Переглядів: 239     

У Немирові відбувся черговий семінар.

13 липня в актовій залі приміщення  Немирівської ОДПІ відбувся черговий семінар на тему: “Складання фінансової  та податкової звітності за I-е півріччя 2016 року та їх взаємозв’язок»

Семінар розпочала начальник Немирівської ОДПІ Лілія Василівна Пастушенко. Вона привітала всіх присутніх бухгалтерів з наступаючим професійним святом Днем бухгалтера та побажала здоров’я, розуміння, підтримки керівництва підприємств, тому, що саме на бухгалтера покладена відповідальність за прийняття економічних рішень, які дозволять досягти максимальної ефективності роботи підприємства. Лілія Василівна висловила надію та сподівання на подальший розвиток партнерських відносин між платниками податків та податковою службою, на успішне виконання спільного обов’язку перед державою – наповненні державної скарбниці. Також найкращі бухгалтери були нагороджені подяками за високий професіоналізм, відповідальність та наполегливість під час виконання службових обов’язків, якісне складання фінансової та бухгалтерської звітності, високу податкову культуру.

Лектор Вінницької обласної організації «Знання», бухгалтер-практик  Кирилюк Раїса Миколаївна нагадала присутнім про зміни до декларації по ПДВ та додатків до неї .

Згідно наказу  Мінфіну від 28.01.2016 р.№ 21 Декларація з ПДВ за новою формою подається починаючи зі звітності за січень 2016 р. Декларація подається  за періоди, у яких виникають  об’єкти оподаткування  або є показники, що підлягають декларуванню ( п. 9 розд. III Порядку №21)

З 1 квітня 2016 року  набрала чинності  нова форма  Податкової накладної та порядок її заповнення, затверджений наказом  Міністерством фінансів України « про затвердження форми податкової накладної» від 31.12.2015 р. № 1307.У новій податковій накладній відсутні  реквізити, які не є обов’язковими згідно з ПКУ. Таблична частина складається  з двох розділів:

 1.  Розділ А – містить узагальнені дані за операцією, на яку складається  податкова накладна, зокрема, загальну суму ПДВ (II-IV), обсяги постачання (V-X), дані про зворотну  тару(X), загальну суму коштів, що підлягає сплаті з урахуванням ПДВ(I)
 2. Розділ Б – містить інформацію про товари/ послуги, що постачаються

Також лектор нагадала платникам про те, що звітність з ЄСВ за звітний період «червень 2016 року» подається за новою формою, яка затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015р. №435 (у редакції наказу від 11.04.2016р. № 441).

Звіт подається в податкову інспекцію за місцем взяття страхувальника на облік як платника єдиного внеску в один із таких способів:

 • в електронній формі засобами електронного зв’язку (надсилається не пізніше закінчення останньої години 20 календарного дня, що настає за останнім днем звітного періоду);
 •  на паперових носіях, завірений підписом керівника страхувальника та скріплений печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації (подається не пізніше 20 календарного дня, що настає за останнім днем звітного періоду);
 •  на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п’яти (подається не пізніше 20 календарного дня, що настає за останнім днем звітного періоду);
 • ·                      надсилання поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення за умови, що у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п’яти. У такому випадку поштове відправлення на адресу податкової інспекції відправляється не пізніше 10 календарного дня, що настає за останнім днем звітного періоду.

Особливу зацікавленість учасників семінару викликав податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

 Необхідність сплати податку стосується, як і громадян України, так і іноземців, які мають у власності нерухомість в Україні. Оподатковується як житлова нерухомість (квартира, будинок), так і нежитлова нерухомість (гаражі, майстерні, господарські будівлі - сараї, хліви, літні кухні, вбиральні, погреби тощо).

База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

 • для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 60 м 2;
 • для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 м 2;
 • для різних типів нерухомості, власників одночасно квартири/р та будинку/ків – 180 м 2.

Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради залежно від місця розташування та типів об’єктів нерухомості в розмірі, що не перевищує 3 відсотки мінімальної заробітної плативстановленої законом на 1 січня звітного року, за 1 кв.м  бази оподаткування (в 2015 році – не більше 2 відсотки). Таким чином, у 2016 році максимальний розмір податку за 1 кв.м  становить 41,34 грн. (в 2015 році – 24,36 грн.). Проте, розміри ставок податку, встановлених органами місцевого самоврядування, в межах району різні. Місцеві ради мають повноваження на встановлення пільг з податку.

Пільга не надається, якщо квартиру/будинок використовують з комерційною метою, (здають в оренду або безоплатну позику).

Не оподатковуватимуть об’єкти, що належать багатодітним та прийомним сім’ям, дитбудинкам сімейного типу, сім’ям опікунів та піклувальників дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Тільки за умови, що сім’я володіє одним таким об’єктом.

Базу оподаткування об’єктів нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, податковий орган визначає на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Тому у випадку виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку, контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає йому нове податкове повідомлення-рішення.

Податок громадяни мають сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Затримка платежу до 30 днів передбачає штраф у розмірі 10% нарахованого податку, а затримка понад 30 днів 20% нарахованого податку.9

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою - платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Також на семінарі виступив представник фірми «МЕДОК», що надав консультацію з технічнічних питань звітування юридичними особами, нюансів адміністрування ПДВ, порядку надання витягу з системи електронного адміністрування ПДВ

Наприкінці заходу учасники семінару отримали можливість поставити свої запитання, отримати відповіді і роз’яснення та висловити побажання.

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

 

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області
Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області
Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області
Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

Щоб своєчасно подати звітність і сплатити податки

 

Відповідно до п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 ПКУ);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Згідно з п. 49.20 ст. 49 ПКУ, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені ПКУ.

Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ (п. 57.1 ст. 57 ПКУ).

Відповідно до ст. 202 ПКУ звітним (податковим) періодом з ПДВ є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених ПКУ, календарний квартал.

Згідно з п. 203.1 ст. 203 ПКУ податкова декларація з ПДВ подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Отож останнім днем подання такої звітності за червень 2016 року буде 20 липня 2016 року.

Сума податкового зобов’язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації з ПДВ, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п. 203.1 ст. 203 ПКУ для подання податкової декларації (п. 203.2 ст. 203 ПКУ).

Окремої норми щодо перенесення граничного терміну сплати податкового зобов’язання з ПДВ ПКУ не передбачено. Тому останнім днем сплати податку на додану вартість за червень 2016 року буде 29 липня 2016 року.

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

Що потрібно знати громадянам про новий податок на нерухомість

 

Необхідність сплати податку стосується, як і громадян України, так і іноземців, які мають у власності нерухомість в Україні. Оподатковується як житлова нерухомість (квартира, будинок), так і нежитлова нерухомість (гаражі, майстерні, господарські будівлі - сараї, хліви, літні кухні, вбиральні, погреби тощо).

База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

 • для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 60 м 2;
 • для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 м 2;
 • для різних типів нерухомості, власників одночасно квартири/р та будинку/ків – 180 м 2.

Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради залежно від місця розташування та типів об’єктів нерухомості в розмірі, що не перевищує 3 відсотки мінімальної заробітної плативстановленої законом на 1 січня звітного року, за 1 кв.м  бази оподаткування (в 2015 році – не більше 2 відсотки). Таким чином, у 2016 році максимальний розмір податку за 1 кв.м  становить 41,34 грн. (в 2015 році – 24,36 грн.). Проте, розміри ставок податку, встановлених органами місцевого самоврядування, в межах району різні.

 Разом з тим, встановлено й додаткову ставку податку. Так, заможні українці, які є власниками елітної нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 кв.м   для квартири та 500 кв.м   для приватних будинків, мають додатково сплатити 25тис.гривень на рік.

Проте, якщо нерухомість належить кільком власникам, то загальна площа такого майна при вирахуванні податку ділитиметься на кількість власників. Наприклад, якщо у будинку площею 200 кв.м. проживатиме 5 осіб, які пропорційно володіють частками у цій нерухомості, то на кожного власника припадатиме лише 40 кв.м., а отже платити податок буде не потрібно.

Пільга не надається, якщо квартиру/будинок використовують з комерційною метою, (здають в оренду або безоплатну позику).

Не оподатковуватимуть об’єкти, що належать багатодітним та прийомним сім’ям, дитбудинкам сімейного типу, сім’ям опікунів та піклувальників дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Тільки за умови, що сім’я володіє одним таким об’єктом.

Базу оподаткування об’єктів нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, податковий орган визнача є на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Тому у випадку виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку, контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає йому нове податкове повідомлення-рішення.

Податок громадяни мають сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Затримка платежу до 30 днів передбачає штраф у розмірі 10% нарахованого податку, а затримка понад 30 днів 20% нарахованого податку.9

З 1 липня 2016 року розпочався відлік 60 днів, протягом яких українці мають сплатити податок на нерухомість за 2015 рік. 60-денний термін спливе 28 серпня 2016 року, після чого тим, хто забарився, буде нарахована штрафна санкція – 10% від суми податку, а якщо термін перевищить 30 днів – то всі 20%.

А отже, враховуючи настання періоду літніх відпусток, немирівчанам рекомендують не баритися.

 За довідками необхідно звертатись по тел.. 2-18-38, 2-19-95 або в ЦОП Немирівської ОДПІ (м.Немирів, вул.Шевченко,14,  перший поверх, каб.№3)

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

Які фізичні особи звільнені від сплати земельного податку

 

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб наведено в ст. 281 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

 Так, від сплати податку звільняються:

 - інваліди першої і другої групи (п.п. 281.1.1 п. 281.1 ст. 281 ПКУ);

 - фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років (п.п. 281.1.2 п. 281.1 ст. 281 ПКУ);

 - пенсіонери (за віком) (п.п. 281.1.3 п. 281.1 ст. 281 ПКУ);

 - ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (п.п. 281.1.4 п. 281.1 ст. 281 ПКУ);

 - фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (п.п. 281.1.5 п. 281.1 ст. 281 ПКУ).

 Згідно з п. 281.2 ст. 281 ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 ст. 281 ПКУ, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

 - для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари (п.п. 281.2.1 п. 281.2 ст. 281 ПКУ);

 - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара (п.п. 281.2.2 п. 281.2 ст. 281 ПКУ);

 - для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара (п.п. 281.2.3 п. 281.2 ст. 281 ПКУ);

 - для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара (п.п. 281.2.4 п. 281.2 ст. 281 ПКУ);

 - для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара (п.п. 281.2.5 п. 281.2 ст. 281 ПКУ).

 Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи (п. 281.3 ст. 281 ПКУ).

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

З 1 липня збільшено граничну межу для оподаткування пенсій

 

Законом України від 02.06.2016 року №1411 внесені зміни  до пп.164.2.19 та п.167.4  Податкового кодексу України.

Зокрема, передбачено звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором пенсій (включаючи суму їх індексації) або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір не перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року. Тобто, з 1 липня пенсійні виплати, розмір яких в 2016 році не є більшим за 10740 грн., звільняються від оподаткування.

У разі перевищення вказаної величини, оподаткуванню за ставками 18%  і 1,5% підлягатиме сума перевищення.

Окрім того, звертаємо увагу, за такими ж ставками оподатковуватимуться пенсії з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Нововведення не поширюється на пенсії, призначені учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Нагадаємо, що до 1 липня оподаткуванню підлягають суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримувані платником з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, у частині такого перевищення. А саме, вказані виплати, які є більшими за  4134 грн., в  сумі перевищення оподатковуються  ПДФО за ставкою 15% та військовим збором у розмірі – 1,5%.

Довідково повідомляємо, вказані зміни опубліковані в «Голосі України» від 14.06.2016р. №109 та набувають чинності з 01.07.2016 року.

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

З 1 липня 2016 року оновлено Довідник податкових пільг

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області інформує про те, що Державна фіскальна служба України у листі від 29.06.2016 року оприлюднила нову редакцію Довідників податкових пільг (№ 79/1 та № 79/2) станом на 01.07.2016 року.

Нагадуємо, що згідно із пунктом 30.6 статті 30 Податкового кодексу України суб'єкти господарювання обліковують суми податків і зборів, які не сплачені до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, та згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233, щоквартально звітують про такі суми за місцем своєї реєстрації. У разі коли платник пільгами не користується, звіт не подається.

 Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

 

 

 

 


 (голосів: 0)
__________ _a____________ __________ ______ ____ ______ ______________ __________ ________ ______ ________ _____ ________ _______ _____ _________ ____ ______ _____ ______ ___ __________ ____ _______ ______ ______ ______ ________ ______ ____ ________ ____ ________ _______ ______
Користувач
Логін :
Пароль :
Органи влади
Статистика