Меню
Погода
Календар
«    Липень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Друзі сайту
Архів
Липень 2018 (4)
Червень 2018 (5)
Травень 2018 (5)
Квітень 2018 (3)
Березень 2018 (3)
Лютий 2018 (4)


Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області


Автор: admin       Дата: 1-06-2016       Категорія: Новини       Переглядів: 220     

 

 

Відокремлені підрозділи подають повідомлення за формою № 20 ОПП

 

Відомості про відокремлені підрозділи юридичної особи включаються до Єдиного державного реєстру  юридичних осіб та фізичних осіб (далі - ЄДР).

 

 Після надходження до контролюючих органів відомостей з ЄДР про відокремлені підрозділи юридичної особи такі підрозділи підлягають взяттю на облік.

 

 Статтею 63 Податкового кодексу України передбачено, що обов’язок платників податків повідомити про всі об’єкти оподаткування відповідні контролюючі органи за основним та неосновним  місцем обліку.

 

 Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків і зборів.

 

 Всі відокремлені підрозділи (балансові, без балансові тощо) незалежно від обраної системи оподаткування подають повідомлення про свої об’єкти оподаткування за формою № 20-ОПП до контролюючого органу протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу.

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

Легальна зарплата - соціальні гарантії

 

Фахівці Немирівської ОДПІ працюють  у напрямку зменшення такого негативного поняття, як «тіньова економіка». Проте, на жаль, є випадки недотримання податкового законодавства, як із сторони роботодавця, так і із сторони працівників.

 Прикро, але у нелегальних відносинах програють обидві сторони: роботодавець, не сплачуючи податків – порушує податкове законодавство і наражає себе на застосування штрафних санкцій, а працівник  позбавляє себе  соціальних гарантій.

 Шановні громадяни, звертаємося до  Вас  щодо працевлаштування на легальній основі! Завжди варто пам’ятати, що необхідно укласти письмовий трудовий договір. Саме цей документ гарантує трудовий стаж та соціальні гарантії працівнику, захищає кожну із сторін договору, поєднує права з обов’язками.

 Якщо ж Вам стали відомі випадки неофіційного оформлення  трудових відносин – Ви  маєте змогу допомогти, в першу чергу собі – звернувшись до контролюючих органів.Пам’ятайте, що вигідний заробіток за один день – втрата  можливості бути захищеним у майбутньому!

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

Особливості надання пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Немирівська ОДПІ,  нагадує громадянам  міста та району  щодо надання пільг зі сплати податку на нерухомість.

 Пільги з податку (що сплачується на відповідній території) з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об'єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, встановлюють сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад (пункт 266.4. статті 266 Податкового кодексу України).

 Отже, база оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

 а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

 б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

 в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток)- на 180 кв. метрів.

 Зауважимо, що таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

 Водночас пільги не надаються на об’єкти житлової нерухомості, для фізичних осіб на:

 - об’єкт/об’єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування;

 - об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

 Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів нежитлової нерухомості, встановлюються в залежності від майна, яке є об’єктом оподаткування.

 Органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості відомості стосовно пільг, наданих ними відповідно до Податкового кодексу України (підпункту 266.4.2. пункту 266.4. статті 266).

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

Для зручності доопрацьовано «Електронний кабінет платника»

 

Електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) доопрацьовано в частині надання можливості платникам підготувати, заповнити та надіслати податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи (далі – Декларація) в електронному вигляді.

У відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) в режимі «Бланки податкової звітності» можна заповнити, завантажити та роздрукувати Декларацію, а у приватній частині (особистий кабінет) в режимі «Введення звітності» платник може підготувати та надіслати до контролюючого органу Декларацію в електронному вигляді. За результатами обробки Декларації квитанції 1 та 2 будуть розміщені в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Зауважимо, що Форма та Інструкція щодо заповнень таких декларацій, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

Як змінилася з 17 травня Інструкція про нарахування і сплату ЄСВ

 

Мінфін наказом від 28.03.2016 р. № 393 виклав у новій редакції Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Зокрема, її нормами передбачається таке:

1. У разі зміни класу професійного ризику виробництва за період до 1 січня 2016 року платник самостійно здійснює перерахунок ЄСВ за минулі періоди, виходячи з розміру ЄСВ, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку нараховується ЄСВ.

Самостійно обчислену суму в результаті перерахунку (різниця між нарахованою сумою ЄСВ за розміром, установленим раніше, та нарахованою сумою ЄСВ за встановленим розміром за зазначений період) платник відображає у звіті про нараховані суми ЄСВ, який подається ним за звітний період.

Органи доходів і зборів використовують дані, зазначені в повідомленні про зміну класу професійного ризику виробництва за період до 1 січня 2016 року, отриманому від Фонду соціального страхування, для здійснення контролю за правильністю відображення донарахованих (зменшених) сум ЄСВ у звітності, що подається до органів доходів і зборів, відповідно до встановлених класів професійного ризику виробництва за періоди, зазначені в повідомленні.

2. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ на платників, які допустили зазначене порушення в період до 1 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 10% своєчасно не сплачених сум.

За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ на платників, які допустили зазначене порушення, починаючи із 1 січня 2015 року накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум.

За донарахування органом доходів і зборів або платником своєчасно не сплачених сум ЄСВ до 1 січня 2015 року накладається штраф у розмірі 5% зазначеної суми, а після 1 січня 2015 року — 10% зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50% суми донарахованого ЄСВ.

3. На суму недоїмки платнику ЄСВ нараховується пеня з розрахунку 0,1% на суму фактично сплаченої недоїмки за кожен день прострочення платежу. При цьому наведено приклад її розрахунку у 2016 році.

4. У новій редакції викладено форми:

 

заяв особи, яка бере участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування;

 

типового договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування;

 

типового договору про одноразову сплату у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Уточнень зазнало правило нарахування єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ) з врахуванням розміру мінімальної зарплати. Коли база нарахування ЄСВ менше розміру мінімальної заробітної плати, то ЄСВ розраховують із розміру мінімальної заробітної плати. Правило діє за умови перебування працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця.

 Також уточнено, що вимоги щодо нарахування ЄСВ на заробітну плату (дохід), що не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, не застосовуються до заробітної плати:

 – не за основним місцем роботи (базою нарахування ЄСВ є отриманий дохід (прибуток) незалежно від його розміру);

 – яка нараховується підприємствами, установами, організаціями працівникам-інвалідам, до яких застосовують розмір ЄСВ 8,41%, 5,3% або 5,5%;

–        працівників, яким надано відпустки без збереження заробітної плати на період проведення АТО

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

Протягом січня – квітня 2016 року суб’єкти господарювання Немирівської ОДПІ мобілізували до зведеного бюджету майже 93 млн. грн.

 

Протягом січня – квітня 2016 року Немирівською ОДПІ до зведеного бюджету мобілізовано  92 286,7 тис.грн., чим забезпечено  виконання індикативу на 120,8 відс. (+ 15 905,9 тис.грн.). Темп росту збору до відповідного періоду 2015 року склав 112,6 відс., надходження збільшились на 10 300,0 тис.грн.

До  Державного бюджету забезпечено надходження податків і зборів в сумі 34 570,6 тис.грн., що складає 117,3 відс. від доведеного завдання (+5 108,6тис.грн.) (Немирівський район – 12 580,1 тис.грн. (118,6%), Тульчинський район –21 990,5 тис.грн. (116,6%)

  До місцевих бюджетів всіх рівнів за січень - квітень 2016 року  надійшло 57 716,1 тис.грн., що складає 123, 0 відс. від доведеного завдання  (+10797,3 тис.грн.).

В порівнянні з відповідним періодом 2015 року надходження збільшились на 13 062,5 тис.грн., або на 29,3 відс., в т.ч. за рахунок плати за землю на 2 492,5 тис.грн., єдиного податку на 3 406,8 тис.грн. (в т. ч. за рахунок єдиного податку сільськогосподарських товаровиробників на 2012,9тис.грн.), акцизного податку на     2237,7 тис.грн.

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

Платникам Немирівської ОДПІ з початку року надано майже 2 тисячі адміністративних послуг.

У січні-квітні 2016 року у центрі обслуговування платників Немирівської ОДПІ зафіксовано 10905 звернень в т.ч. за адміністративними послугами звернулися  1617 платників. Серед адмінпослуг, найбільш запитуваними упродовж січня-квітня 2016 року були послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки, їх отримали 1013 громадян, зареєстровано 162 - книги обліку розрахункових операцій, 140- розрахункових книжок, 67- книг обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку, 81 платник - звернувся за витягом з реєстру платників єдиного податку, тощо.

Окрім надання адміністративних послуг  в ЦОП платникам та громадянам  надаються консультативні та інформаційні послуги, щодо діючої системи оподаткування, адміністрування податків, адміністрування єдиного соціального внеску, нарахування та сплати податків, порядку заповнення податкових декларацій та розрахунків, платіжних документів на перерахування належних податків і зборів до бюджетів,  користування електронними сервісами ДФС, зокрема отримання  послуг електронного цифрового підпису.

До послуг платників - комп’ютер, який підключений до мережі Інтернет і дає змогу платникам, які отримали електронний цифровий підпис, формувати та передавати звітність в електронному вигляді, для зручності відвідувачів розміщена тематична друкована продукція, оформлені інформаційні стенди, що містять зразки заповнення заяв.

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області


 (голосів: 1)
__________ _a____________ __________ ______ ____ ______ ______________ __________ ________ ______ ________ _____ ________ _______ _____ _________ ____ ______ _____ ______ ___ __________ ____ _______ ______ ______ ______ ________ ______ ____ ________ ____ ________ _______ ______
Користувач
Логін :
Пароль :
Органи влади
Статистика