Меню
Погода
Календар
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Друзі сайту
Архів
Січень 2018 (1)
Грудень 2017 (6)
Листопад 2017 (11)
Жовтень 2017 (6)
Вересень 2017 (5)
Серпень 2017 (1)


Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області


Автор: admin       Дата: 29-02-2016       Категорія: Новини       Переглядів: 226     

Зміни у справлянні акцизного податку

 

Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких законодавчих актів України відносно забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році" від 24.12.2015 р. № 909 - VIII  яким кардинально змінений порядок адміністрування, обліку і сплати акцизного податку постачальниками пального, а також розроблена система електронного адміністрування реалізації пального.

З 1 січня 2016 року пункт 14.1.212 статті 14 Податкового кодексу України доповнено визначенням поняття реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. До вказаної діяльності відноситься продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування, а також фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу, незалежно від форми розрахунків.

З 01.01.2016 року ставка акцизного податку на слабоалкогольні напої (тобто, напої з вмістом етилового спирту від 0,5 до 8,5 %) становить 211,59 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.

Зміни щодо ставок акцизного податку на алкогольні напої, що підлягають маркуванню марками акцизного податку, набирають чинності з 01.03.2016 року і становитимуть 105,8 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.                                

Ставка акцизного податку на продукти з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об‘ємних одиниць та більше (код товару згідно з УКТЗЕД  2103 90 30 00, 2106 90) з 01.01.2016 року становить 141,06 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту.

 

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

До уваги платників податку на майно в частині плати за землю

Сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

Оскільки плату за землю віднесено до місцевих податків і зборів, місцеві ради приймають рішення про встановлення податку на майно в частині плати за землю і, зокрема, визначать ставки земельного податку.

Тому, для уточнення інформації щодо встановлених ставок земельного податку на 2016 рік рекомендуємо звертатись до органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельних ділянок.

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

Перехід зі спецрежиму на загальну систему оподаткування ПДВ

 

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області інформує про те, що ДФС України у листі від 11.02.2016р. №4698/7/99-99-19-03-02-17 роз’яснила процедуру переходу сільськогосподарського підприємства за добровільним рішенням від спеціального режиму оподаткування діяльності, визначеного статтею 209 Податкового кодексу України на загальну систему оподаткування ПДВ.

Насамперед, застосування спецрежиму по ПДВ сільськогосподарським підприємством є його правом, отож, виключення з реєстру суб’єктів спеціального режиму ПДВ відбувається, коли таке підприємство подає заяву про зняття його з реєстрації як суб’єкта спеціального режиму та про його реєстрацію як платника ПДВ на загальних підставах за формою № 1-ПДВ з позначкою “Перереєстрація”.

Протягом 3 робочих днів від дня отримання такої заяви податкова інспекція знімає сільськогосподарське підприємство з реєстрації як суб’єкта спеціального режиму, при цьому дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб’єктів спеціального режиму є дата внесення відповідного запису до такого реєстру. Датою, з якої сільськогосподарське підприємство вважається платником ПДВ на загальних підставах у разі переходу за добровільним рішенням сільськогосподарського підприємства – платника ПДВ із спеціального режиму на загальну систему оподаткування ПДВ, є дата виключення такого підприємства з реєстру суб’єктів спеціального режиму.

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

Нова форма податкової накладної

Мінфін затвердив нову форму податкової накладної (ПН) ( наказ Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307 "Про затвердження форми податковою накладною і Порядку заповнення податковою накладною".)

Вона дуже цікава та суттєво відрізняється від звичної форми. Однак спершу скажемо про найголовніше: оскільки наказ, що коментується, набуде чинності з 1-го числа другого місяця, наступного за місяцем його офіційного опублікування, то застосовувати нову форму ПН потрібно буде тільки з 1 квітня 2016 року.

 Отже, у формі ПН помітними є такі зміни:

• з’явилися нові поля для відміток про зведену ПН, а також для ПН, складеної на звільнені від ПДВ операції. При цьому для «самозведених» ПН, які складаються згідно з пп. 198.5 і 199.1 ПКУ (компенсація раніше нарахованого податкового кредиту) ввели свій умовний ІПН «600000000000»; • немає таких реквізитів, як місцезнаходження та номери телефонів продавця та покупця, вид цивільно-правового договору, форма розрахунків;

• у табличній частині з’явилися два розділи А і Б: розділ А призначений для зазначення підсумкових даних про обсяги постачання та суми ПДВ, розділ Б — для відомостей про товар/послугу, що поставляється;

• потрібно буде вказувати нові дані: код ставки (який код вибрати, зазначено у п.п. 6 п. 16 нового Порядку заповнення ПН) і код пільги (заповнювати цю графу доведеться при складанні ПН на звільнені операції згідно з Довідником податкових пільг).

 

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

 

 

Порядок оподаткування доходів неприбуткової організації, від діяльності що непередбачена статутом

 

Підпунктом 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ встановлено, що неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам:    

  • утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;  
  • установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;      
  • установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;    
  • внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.   

Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПКУ)        Якщо неприбуткова організація отримує доходи від діяльності, яка не пов’язана із статутною, та не використовує їх для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами, то така неприбуткова організація відповідно до п.п. 133.4.3 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України зобов’язана подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток. При цьому податкове зобов’язання розраховується, виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.     

  З першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, до 31 грудня податкового (звітного) року неприбуткова організація зобов’язана щоквартально подавати до контролюючого органу квартальну фінансову і податкову звітність (з наростаючим підсумком) з податку на прибуток та сплачувати податок у термін, визначений для квартального періоду.

 

 

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

Зміни у справлянні акцизного податку

 

Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких законодавчих актів України відносно забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році" від 24.12.2015 р. № 909 - VIII  яким кардинально змінений порядок адміністрування, обліку і сплати акцизного податку постачальниками пального, а також розроблена система електронного адміністрування реалізації пального.

З 1 січня 2016 року пункт 14.1.212 статті 14 Податкового кодексу України доповнено визначенням поняття реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. До вказаної діяльності відноситься продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування, а також фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу, незалежно від форми розрахунків.

З 01.01.2016 року ставка акцизного податку на слабоалкогольні напої (тобто, напої з вмістом етилового спирту від 0,5 до 8,5 %) становить 211,59 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.

Зміни щодо ставок акцизного податку на алкогольні напої, що підлягають маркуванню марками акцизного податку, набирають чинності з 01.03.2016 року і становитимуть 105,8 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту.                                

Ставка акцизного податку на продукти з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об‘ємних одиниць та більше (код товару згідно з УКТЗЕД  2103 90 30 00, 2106 90) з 01.01.2016 року становить 141,06 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту.

 

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

До уваги платників податку на майно в частині плати за землю

Сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

Оскільки плату за землю віднесено до місцевих податків і зборів, місцеві ради приймають рішення про встановлення податку на майно в частині плати за землю і, зокрема, визначать ставки земельного податку.

Тому, для уточнення інформації щодо встановлених ставок земельного податку на 2016 рік рекомендуємо звертатись до органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельних ділянок.

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

Перехід зі спецрежиму на загальну систему оподаткування ПДВ

 

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області інформує про те, що ДФС України у листі від 11.02.2016р. №4698/7/99-99-19-03-02-17 роз’яснила процедуру переходу сільськогосподарського підприємства за добровільним рішенням від спеціального режиму оподаткування діяльності, визначеного статтею 209 Податкового кодексу України на загальну систему оподаткування ПДВ.

Насамперед, застосування спецрежиму по ПДВ сільськогосподарським підприємством є його правом, отож, виключення з реєстру суб’єктів спеціального режиму ПДВ відбувається, коли таке підприємство подає заяву про зняття його з реєстрації як суб’єкта спеціального режиму та про його реєстрацію як платника ПДВ на загальних підставах за формою № 1-ПДВ з позначкою “Перереєстрація”.

Протягом 3 робочих днів від дня отримання такої заяви податкова інспекція знімає сільськогосподарське підприємство з реєстрації як суб’єкта спеціального режиму, при цьому дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб’єктів спеціального режиму є дата внесення відповідного запису до такого реєстру. Датою, з якої сільськогосподарське підприємство вважається платником ПДВ на загальних підставах у разі переходу за добровільним рішенням сільськогосподарського підприємства – платника ПДВ із спеціального режиму на загальну систему оподаткування ПДВ, є дата виключення такого підприємства з реєстру суб’єктів спеціального режиму.

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

Нова форма податкової накладної

Мінфін затвердив нову форму податкової накладної (ПН) ( наказ Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307 "Про затвердження форми податковою накладною і Порядку заповнення податковою накладною".)

Вона дуже цікава та суттєво відрізняється від звичної форми. Однак спершу скажемо про найголовніше: оскільки наказ, що коментується, набуде чинності з 1-го числа другого місяця, наступного за місяцем його офіційного опублікування, то застосовувати нову форму ПН потрібно буде тільки з 1 квітня 2016 року.

 Отже, у формі ПН помітними є такі зміни:

• з’явилися нові поля для відміток про зведену ПН, а також для ПН, складеної на звільнені від ПДВ операції. При цьому для «самозведених» ПН, які складаються згідно з пп. 198.5 і 199.1 ПКУ (компенсація раніше нарахованого податкового кредиту) ввели свій умовний ІПН «600000000000»; • немає таких реквізитів, як місцезнаходження та номери телефонів продавця та покупця, вид цивільно-правового договору, форма розрахунків;

• у табличній частині з’явилися два розділи А і Б: розділ А призначений для зазначення підсумкових даних про обсяги постачання та суми ПДВ, розділ Б — для відомостей про товар/послугу, що поставляється;

• потрібно буде вказувати нові дані: код ставки (який код вибрати, зазначено у п.п. 6 п. 16 нового Порядку заповнення ПН) і код пільги (заповнювати цю графу доведеться при складанні ПН на звільнені операції згідно з Довідником податкових пільг).

 

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

 

 

Порядок оподаткування доходів неприбуткової організації, від діяльності що непередбачена статутом

 

Підпунктом 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ встановлено, що неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам:    

  • утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;  
  • установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;      
  • установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;    
  • внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.   

Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПКУ)        Якщо неприбуткова організація отримує доходи від діяльності, яка не пов’язана із статутною, та не використовує їх для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами, то така неприбуткова організація відповідно до п.п. 133.4.3 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України зобов’язана подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток. При цьому податкове зобов’язання розраховується, виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.     

  З першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, до 31 грудня податкового (звітного) року неприбуткова організація зобов’язана щоквартально подавати до контролюючого органу квартальну фінансову і податкову звітність (з наростаючим підсумком) з податку на прибуток та сплачувати податок у термін, визначений для квартального періоду.

 

 

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

 


 (голосів: 0)
__________ _a____________ __________ ______ ____ ______ ______________ __________ ________ ______ ________ _____ ________ _______ _____ _________ ____ ______ _____ ______ ___ __________ ____ _______ ______ ______ ______ ________ ______ ____ ________ ____ ________ _______ ______
Користувач
Логін :
Пароль :
Органи влади
Статистика