Меню
Погода
Календар
«    Червень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Друзі сайту
Архів
Червень 2018 (4)
Травень 2018 (5)
Квітень 2018 (3)
Березень 2018 (3)
Лютий 2018 (4)
Січень 2018 (3)


Немирівське районне управління юстиції повідомляє


Автор: admin       Дата: 24-11-2015       Категорія: Новини       Переглядів: 252     

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!!!

24 листопада 2015 року у приміщенні  Немирівського управління юстиції за адресою пров. Некрасова, буд. 6 о 10:00 годині відбудеться прийом громадян по наданню безоплатної вторинної правової допомоги.

Безоплатна вторинна правова допомога - це вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя, а саме:

  • представництво інтересів особи у разі, якщо справа потребує розгляду в суді чи вже розглядається судом;

  • складання документів, необхідних для захисту прав особи у суді.

    Зверніть увагу, що особа,  яка потребує представництва своїх інтересів у суді, та немає достатніх фінансових можливостей для здійснення цього представництва, має змогу звернутися до Гайсинського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги 24 листопада о 10:00 годині у приміщенні Немирівського управління юстиції та отримати допомогу кваліфікованого захисника – адвоката – який надаватиме свої послуги безоплатно для клієнта (роботу адвоката оплачує держава).

    При цьому, варто при собі мати паспорт, ідентифікаційний код, довідку про склад сім’ї та довідку про доходи за останні шість місяців, адже згідно Закону України «Про безоплатну правову допомогу» визначено таку категорію осіб, які мають право на таку допомогу: особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо середньомісячний сукупний дохід їхньої сім’ї нижчий суми прожиткового мінімуму; інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб; діти-сироти; діти,  позбавлені батьківського піклування; особи зі статусом біженців; ветерани війни та  учасники бойових дій АТО; особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності, визнання їх недієздатними та поновлення цивільної дієздатності, або щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, а також особи, реабілітовані відповідно до законодавства України, стосовно питань, пов’язаних з їх реабілітацією.

    Гайсинський місцевий центр з надання

    безоплатної вторинної правової допомоги  тел. (380)972-246-696

 

 

 

Міністерство юстиції роз’яснює застосування деяких положень законодавства в частині організації надання правової допомоги

 

Міністерством юстиції України узагальнено та проаналізовано проблемні питання, які найчастіше виникають під час організації надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – правова допомога) місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – місцеві центри). У зв’язку з цим Мін’юстом підготовлено роз’яснення щодо застосування деяких положень законодавства в частині організації надання правової допомоги у форматі «запитання – відповідь».  Зокрема: 

 

            Які документи необхідно подати особам, визначеним у пункті 2 частини першої статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» (діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім’ї), для підтвердження їх належності до зазначеної категорії?

Порядок подання звернень про надання безоплатної вторинної правової допомоги визначено статтею 18 Закону, згідно з якою разом із зверненням про надання безоплатної вторинної правової допомоги особа або законний представник особи повинні подати документи, що підтверджують належність особи або осіб, стосовно яких звертається законний представник, до однієї з вразливих категорій осіб, передбачених частиною першою статті 14 Закону.

Відповідно до Закону звернення про надання одного з видів правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 Закону, що стосуються дітей, подаються їх законними представниками за місцем фактичного проживання дитини або її законних представників незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування особи (дитини).

Враховуючи викладене, з питань захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, безпритульних дітей, дітей, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім’ї, відповідно до Закону можуть звернутися лише їх законні представники за місцем фактичного проживання дитини, права якої порушені.

Примірний перелік підтвердних документів таких суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу визначено підпунктом 3 пункту 5 Методичних рекомендацій, затверджених наказом Координаційного центру з надання правової допомоги від 26.06.2015 № 160.

Дослівно:  5.У разі звернення до місцевого центру:

3) законних представників дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, безпритульних дітей, дітей, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім'ї, до звернення додаються:

паспорт або інший документ, що посвідчує особу законного представника;

реєстраційний номер облікової картки платника податків законного представника (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);

документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі);

реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, безпритульної дитини, дитини, яка може стати або стала жертвою насильства в сім'ї (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті) (за наявності);

рішення про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, що приймається районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом міської чи районної у місті ради за місцем походження такої дитини за поданням служби у справах дітей - у разі звернення до місцевого центру законних представників дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

заява або повідомлення про вчинення насильства в сім'ї або реальну загрозу його вчинення, складені в довільній формі - у разі звернення до місцевого центру законних представників дітей, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім'ї;

спеціальна картка обліку факту вчинення насильства в сім'ї (за наявності).

Звертаємо увагу, що перелік документів, передбачений Методичними рекомендаціями, не є вичерпним, особа, яка бажає отримати безоплатну вторинну правову допомогу, має право подати будь-який інший документ, який підтверджує її належність до суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу. У разі якщо дитина звертається до центру особисто, кожний такий випадок розглядається директором місцевого центру індивідуально.

 

До уваги жителів Немирівського району !

У Вінницькій області  створено 4  місцевих центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

До  юрисдикції  Гайсинського  місцевого  центру,  який  розташований  за адресою             

23700 м. Гайсин, площа 1-го Травня , 10  входять Бершадський, Гайсинський, Іллінецький, Немирівський, Теплицький, Тростянецький, Чечельницький райони області та місто Ладижин. Контактні телефони: (04334) 2 20 111; (097) 224 66 96.

                                             Гаряча лінія: 0 800 213 103.

 

 

 

Право на безоплатне медичне обслуговування учасників АТО.

 

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон) визначає правовий статус ветеранів війни, забезпечує створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяє формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них.

Одним із основних завдань, зазначених у статті 1 Закону, спрямованого на захист ветеранів війни,  є створення належних умов для підтримання здоров'я та активного довголіття.

Особи, які належать до учасників бойових дій зазначені у статті 6 даного Закону. Зокрема це:

- військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення(абз.1 п.19 ч.1 ст.6  в редакції Закону № 291 від 07.04.2015}.

Порядок надання статусу учасника бойових дій особам даної категорії  та терміни їх участі (забезпечення проведення) в антитерористичній операції, а також райони антитерористичної операції визначає Кабінет Міністрів України.

Учасникам бойових дій,  згідно зі статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,  надаються понад 20 різних видів пільг. І найбільш важливими з яких є такі як:

безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;

першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);

безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабінетом Міністрів України;

щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;

першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;

використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік;

учасникам бойових дій пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Примітка: поточна редакція вищезазначеного Закону від 05.07.2015 № 425-19.

 

Немирівське районне управління юстиції

 

Триває передплата на 2016 рік офіційних видань Мінюсту України.

 

Відповідно до Указу Президента України від 13.12.96 № 1207/96 «Про опублікування актів законодавства України в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» Міністерство юстиції з 1997 року видає бюлетень «Офіційний вісник України» – єдине в Україні офіційне друковане видання, у якому двічі на тиждень в повному обсязі друкуються повні тексти усіх нормативно-правових актів:

 законів України, постанов Верховної Ради України;

 актів Конституційного Суду України;

 постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України;

 нормативно-правових актів Національного банку України;

нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади;

міжнародних договорів України, що набрали чинності;

 європейських конвенцій;

рішень Європейського суду з прав людини тощо.

 

Передплату видань можна оформити у всіх поштових відділеннях України, а також в Передплатних агентствах  за такими передплатними індексами:

 

40433

Бюлетень «Офіційний вісник України»- Журнальна форма, 2 рази на тиждень.

 

48345

Бюлетень «Офіційний вісник України» - Електронний варіант на CD-диску,1 раз на місяць.

 

22670

«Бюлетень Міністерства юстиції»        - Журнальна форма, 1 раз на місяць

 

86654

«Бюлетень Міністерства юстиції»        - Електронний варіант на CD-диску, 1 раз на місяць.

 

Придбати бюлетень «Офіційний вісник України» та Бюлетень Міністерства юстиції або замовити додатковий наклад журналу можливо також безпосередньо у відділі збуту державного підприємства «Українська правова інформація». За додатковою інформацією звертайтесь: (44) 278-00-74,271-16-62, peredplata@upinfo.com.ua.

 

 

 

 

Де в українських реєстрах можна отримати інформацію про компанію-банкрута і скільки на це знадобиться часу.

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 затверджено «Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», яким передбачено перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних. Так, відповідно до Додатку до вищезазначеного Положення Мін’юст оприлюднює Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство (далі - Єдиний реєстр підприємств); Єдиний реєстр арбітражних керуючих (розпорядників майном, керуючих санацією, ліквідаторів) України та інші реєстри.

Порядок ведення зазначених реєстрів передбачений Положенням про Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 15 вересня 2011 року № 3018/5 (в редакції наказу Міністерства юстиції України 18 січня 2013 року № 131/5) (далі - Положенням про Єдиний реєстр підприємств) та Порядком формування і ведення Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, затверджений наказом Міністерства юстиції України від               26 березня 2013 року № 541/5.

            Відповідно до пункту 1.2. Розділу І Положення про Єдиний реєстр підприємств, Єдиний реєстр підприємств містить інформацію про суб'єктів підприємницької діяльності, відносно яких триває або завершена процедура банкрутства, про стан провадження у справі про банкрутство, про реєстр вимог кредиторів та інші дані, які отримані від арбітражних керуючих та господарських судів.

            Розділом І Положення про Єдиний реєстр підприємств передбачено наступне.

У складі Єдиного реєстру підприємств формується Єдиний реєстр арбітражних керуючих України, порядок формування, ведення й користування яким затверджується відповідно до чинного законодавства.

Реєстраторами Єдиного реєстру підприємств є арбітражні керуючі (розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори).

            Відомості до Єдиного реєстру підприємств вносяться арбітражними керуючими шляхом подання через он-лайн систему електронної звітності арбітражних керуючих відомостей, передбачених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» за формами та у порядку, визначеними Міністерством юстиції України.

            Арбітражні керуючі мають доступ до Єдиного реєстру підприємств щодо боржників, стосовно яких такі арбітражні керуючі виконують повноваження розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора на момент реалізації доступу до Єдиного реєстру підприємств. Щодо боржників, стосовно яких арбітражні керуючі не виконують повноваження розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора на момент реалізації доступу, але виконували такі повноваження до цього моменту, такі арбітражні керуючі мають доступ лише до тих відомостей, які були внесені ними як розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором.

            Розділом ІІІ Положення про Єдиний реєстр підприємств передбачено наступне.

            Відомості з Єдиного реєстру підприємств надаються у вигляді скорочених та повних інформаційних довідок.

            Інформаційна довідка з Єдиного реєстру підприємств - це документ, який надається безоплатно в електронній формі за он-лайн запитом юридичної або фізичної особи про видачу довідки з Єдиного реєстру підприємств стосовно суб’єкта підприємницької діяльності, щодо якого запитується інформація. Обов’язковим атрибутом довідки є QR-код, який містить інформацію про документ.

 

            Повна інформаційна довідка містить такі відомості: унікальний номер довідки; дату та час формування довідки; відомості про заявника, який звернувся за наданням довідки; відомості, за якими здійснювався пошук інформації у Єдиному реєстрі підприємств; відомості про боржника, а саме: найменування, код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб); прізвище, ім'я та по батькові, номер та дата запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про проведення державної реєстрації (для фізичних осіб - підприємців); місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проведення державної реєстрації (для фізичних осіб - підприємців); основний вид діяльності відповідно до КВЕД; форма власності, відомості про дату порушення провадження у справі про банкрутство; відомості про стан провадження у справі про банкрутство та судову процедуру, в якій перебуває боржник; відомості про реєстр вимог кредиторів та склад комітету кредиторів; загальні дані щодо вартості активів, кредиторської і дебіторської заборгованостей; прізвище, ім'я та по батькові арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора); дату винесення ухвали суду про припинення провадження; відмітку про відсутність у Єдиному реєстрі підприємств відомостей про суб'єкта підприємницької діяльності, щодо якого запитується інформація; примітку про автоматичне формування довідки. У разі наявності у Єдиному реєстрі підприємств відомостей про перебування у процедурі ліквідації повна довідка містить також відомості про фінансове становище банкрута.

            Крім того повідомляємо, що з 15 травня 2015 фізичні особи-підприємці та юридичні особи можуть безкоштовно отримувати інформаційні довідки з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, в електронній формі за онлайн запитом. Цей сервіс вже доступний на офіційному сайті Міністерства юстиції України. Щоб отримати інформаційну довідку в електронній формі, виконайте наступне: Авторизуйтеся (зареєструйтеся) у Кабінеті електронних сервісів (https://kap.minjust.gov.ua). Вкажіть параметри пошуку даних. Виконайте пошук.

            В якості експерименту, при підготовці цієї статті, автор через офіційний сайт Мін’юсту отримав повну інформаційну довідку щодо боржника у справі про банкрутство за 2 хвилини (при цьому був попередньо зареєстрований на сайті електронних сервісів Мін’юсту).

Крім того, згідно з Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та Положенням про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затверджений Постановою пленуму Вищого господарського суду України 17 грудня 2013 року № 16 на офіційному сайті Вищого господарського суду України (http://www.vgsu.arbitr.gov.ua) також оприлюднюється частина інформації про боржника та відповідну справу, зокрема про: порушення провадження у справі про банкрутство; введення процедури санації; визнання боржника банкрутом; відкриття ліквідаційної процедури; повідомлення про поновлення провадження у справі про банкрутство боржника у зв'язку з визнанням мирової угоди недійсною або її розірванням тощо.

Отже, наразі суб’єктам господарювання забезпечено можливість досить оперативно в режимі онлайн отримати, як повні дані Єдиного реєстру підприємств (через сайт Мін’юсту), так і основні дані (через сайт ВГСУ).

 

Начальник відділу з питань банкрутства                                                  О.Є.Остапенко


 (голосів: 0)
__________ _a____________ __________ ______ ____ ______ ______________ __________ ________ ______ ________ _____ ________ _______ _____ _________ ____ ______ _____ ______ ___ __________ ____ _______ ______ ______ ______ ________ ______ ____ ________ ____ ________ _______ ______
Користувач
Логін :
Пароль :
Органи влади
Статистика