Меню
Погода
Календар
«    Червень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Друзі сайту
Архів
Червень 2018 (4)
Травень 2018 (5)
Квітень 2018 (3)
Березень 2018 (3)
Лютий 2018 (4)
Січень 2018 (3)


Немирівське районне управління юстиції повідомляє


Автор: admin       Дата: 9-11-2015       Категорія: Новини       Переглядів: 345     

Про декомунізацію.

У зв’язку з набуттям чинності Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» у багатьох громадян та представників органів місцевого самоврядування виникають питання про те, чи будуть відбуватися внесення змін до правовстановлювальних документів на нерухоме майно для фізичних та юридичних осіб

Головне територіальне управління юстиції у Вінницькій області, в межах своєї компетенції, повідомляє таке.

Єдиним правовстановлювальним документом, який видає державний реєстратор речових прав на нерухоме майно міського, районного, міськрайонного управління юстиції є свідоцтво про право власності на нерухоме майно.

Свідоцтво про право власності на нерухоме майно, що підтверджує виникнення права власності при здійсненні державної реєстрації прав на нерухоме майно, видається у випадках зазначених у ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Серед випадків, з якими закон пов’язує видачу свідоцтва про право власності на нерухоме майно, зміна назв скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних тощо (далі - вулиць) відсутня.

Законодавство України також не містить підстав для внесення змін до наявних документів, що підтверджують виникнення, перехід та припинення речових прав на нерухоме майно.

Разом з тим, чинне законодавство України не містить обов’язку власника об’єкту нерухомого майна вносити будь-які зміни у разі зміни назв вулиць.

За таких умов, до наявних правовстановлювальних документів на нерухоме майно у зв’язку зі зміною назв вулиць зміни не можуть бути внесені.

Звертаємо особливу увагу на те, що при реалізації Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» обов’язково слід дотримуватись Порядку ведення словників Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 06.07.2012 року № 1014/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 09.07.2012 року за № 1151/21463.

Ведення словників Державного реєстру прав здійснюється адміністратором Державного реєстру прав, яким є державне підприємство «Національні інформаційні системи» Міністерства юстиції України.

Документи можна подавати у Вінницьку філію державного підприємства «Національні інформаційні системи» Міністерства юстиції України, що розташована за адресою : 21050, м. Вінниця, вул. Пирогова, 154а.

Відповідно до п.2.3. Порядку інформація до словника іменованих об’єктів та словника вулиць вноситься на підставі повідомлення органу місцевого самоврядування, оформленого відповідно до законодавства, на території адміністративно-територіальної одиниці якого розташовані відповідні вулиці або іменовані об’єкти, до якого додається копія відповідного рішення щодо найменування (перейменування) вулиці або найменування (перейменування), уточнення, зміни, ліквідації тощо іменованого об’єкта.

При цьому контроль за повноту інформації, що вноситься до словника іменованих об’єктів та словника вулиць, здійснюють посадові особи органів місцевого самоврядування, які надали відповідну інформацію.

У внесенні відомостей до словників Державного реєстру прав може бути відмовлено, якщо інформація, що міститься у повідомленні, не відповідає вимогам цього Порядку або відповідне повідомлення оформлено без дотримання вимог ведення діловодства. (п.2.5. Порядку).

 

Згідно з п.4.7. Порядку при внесенні до словника вулиць відомостей про перейменування вулиць забезпечується зв’язок між старою та новою назвами вулиці.

Тобто, зміна назв вулиць не впливає на чинність правовстановлювальних документів.

За бажанням заявника можуть бути внесені зміни до Державного реєстру прав.

Регулюванню цього питання присвячено Порядок прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.12.2011 року № 3502/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 12.12.2011 року за № 1429/20167.

Для внесення змін до записів Державного реєстру прав у зв’язку зі зміною назви вулиць, заявник подає оригінали та копії документа, що є підставою для зміни відомостей, копії документів, що посвідчують особу заявника, та документ про внесення плати за внесення змін до запису Державного реєстру прав.

При цьому заявник пред’являє документи, що посвідчують його особу.

Документом, що посвідчує особу, є паспорт громадянина України, посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні, національний, дипломатичний чи службовий паспорт іноземця або документ, що його заміняє.

У разі вилучення у громадянина України паспорта громадянина України у зв’язку з отриманням дозволу для виїзду за кордон на постійне проживання документом, що посвідчує особу громадянина України, є паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про постійне проживання за кордоном.

Документом, що посвідчує особу, яка не досягла 16-річного віку, є свідоцтво про народження.

Документом, що посвідчує посадову особу органу державної влади або органу місцевого самоврядування, є службове посвідчення.

Документом, що є підставою для зміни відомостей у даному конкретному випадку може вважатися рішення чи витяг з рішення органу, який прийняв рішення про зміну назви вулиць.

За бажанням заявника після внесення змін до записів Державного реєстру прав державний реєстратор формує витяг з Державного реєстру прав та оформляє його у двох примірниках. За таких умов заявник додатково подає документ, який підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав.

До кінця 2015 року плата за внесення змін до запису Державного реєстру прав становитиме 48,72 грн., а плата за надання витягу з Державного реєстру прав становитиме 120,00 грн.

При цьому наголошуємо на тому, що заявники матимуть можливість вносити зміни до записів Державного реєстру прав лише після внесення змін державним підприємством «Національні інформаційні системи» Міністерства юстиції України до словників Державного реєстру прав назв вулиць.

За таких умов правовстановлювальний документ буде містити стару назву вулиці, а витяг з Державного реєстру прав буде містити нову її назву.

Зазначене в повній мірі відповідає чинному законодавству України.

У разі необхідності здійснення відчуження нерухомого майна (продаж, успадкування, дарування тощо) нотаріус на підставі правовстановлювального документа зі старою назвою вулиці та рішення чи витягу з рішення органу, який прийняв рішення про зміну назви вулиці видає новому власнику правовстановлювальний документ з новою назвою вулиці.

 

 

 

 

Мін’юст запускає інноваційну систему електронного апостиля.

Кабінет Міністрів України в ході засідання підтримав ініціативу Мін'юсту, яка забезпечить запуск в Україні системи електронного апостиля. Про це під час засідання Уряду повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Ми запроваджуємо на підставі рішення Уряду новий прогресивний сервіс - електронний апостиль. Це відповідне посвідчення документів некомерційного характеру, які українці отримують в органах юстиції для того, щоб подати їх в відповідні компетентні органи за кордон. Йдеться про договори купівлі-продажу, які посвідчуються нотаріально, рішення судів, свідоцтва про народження та інші документи», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, раніше 120 тис громадян, які щороку зверталися за цією послугою до Міністерства юстиції, мали 4 рази звернутися до органів юстиції ‑ подати документи до головного управління юстиції у своєму регіоні, далі управління направляло документи до Києва в Міністерство юстиції. І тільки в Мін'юсті українці з усіх регіонів могли отримати цей документ. Дана система створювала плодюче підґрунтя для бюрократії, черг і побутової корупції.

«Україна приєднається до електронного сервісу, суть якого в тому, що громадяни за місцем проживання в будь-якому органі РАЦСу зможуть подати документи для посвідчення їх електронним апостилем. Ці документи опрацьовуватимуться електронною системою, на них накладатиметься електронний апостиль, і цей документ протягом 24 годин людина може роздрукувати з сайту, або отримати його в тому самому РАЦСі. Не потрібно їхати до Києва, не потрібно стояти в чергах», - наголосив Міністр юстиції.

При цьому, уповноважені представники країни, до якої подаються документи, які потребують посвідчення апостилем, через реєстр зможуть перевірити автентичність апостилю і оригінальність документу.

За його словами, нині до цієї системи вже під'єднані 23 країни, серед яких США, Великобританія, Австрія,Бельгія, Болгарія, Латвія, Грузія, Молдова та інші.

«Ми входимо в передову 20 країн, які застосовують електронний апостиль у транскордонних  операціях. Після публікації постанови протягом 2 тижнів новація працюватиме в тестовому режимі. А потім перейде в постійне використання», - резюмував Павло Петренко.

Довідково. Апостиль - спеціальний штамп, який, відповідно до Гаазької конвенції 1961 р., ставиться на офіційних документах, що надходять від держав - учасниць Конвенції.

Апостиль звільняє ці документи від необхідності дипломатичної чи консульської легалізації. Він засвідчує справжність підпису особи під документом і справжність печатки або штампа, якими скріплено відповідний документ (ст. 5 Конвенції).

Офіційними документами, за Конвенцією, є, зокрема: документи, які надходять з нотаріату, адміністративних і судових органів; свідоцтва про реєстрацію актів громадянського стану; документи, що надходять від органу або посадової особи, які підлягають юрисдикції держави і підпис на яких може бути засвідчений шляхом апостиля без попереднього засвідчення підпису нотаріусом.

Апостиль повинен відповідати зразку, що додається до Конвенції, і може бути складений офіційною мовою органу, який видає його.

В Україні апостиль проставляється трьома органами влади:

- Мін’юст (нотаріальні, судові документи,акти цивільного стану, інформація з ЄДР);

- Міністерство освіти і науки (документи про освіту);

- Міністерство закордонних справ (виписка про судимість, довідка про фінансову спроможність, інші офіційні документи).

 

В листопаді цього року лише МЮ запроваджується видача електронного апостиля.

 

 

Про проведення   у 2015 році

Всеукраїнського тижня права до Дня прав людини.

 

Щороку в тиждень, що включає День прав людини, який відзначається в світі на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини, в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права.

Саме 10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН прийнято Загальну декларацію прав людини, яка є основою міжнародних стандартів у сфері прав людини. Декларація складається з преамбули і 30 статей. Це, в деякій мірі, конкретизація і розвинення Статуту ООН, згідно з яким держави зобов’язалися співпрацювати «у заохоченні і розвитку поваги до прав людини і основних свобод для всіх, без розрізнення раси, статі, мови, релігії».

       Так, уперше в історії було визначено коло основних прав і свобод людини. Крім основних прав людини, Загальна декларація прав людини докладно перелічує політичні і громадські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній і культурній сферах. При цьому, на Загальній декларації прав людини, яка має декларативний (рекомендаційний) характер, ґрунтується значна кількість міжнародних договорів з прав людини, які мають обов’язковий характер та є частиною національного законодавстваУкраїни.

       Цей день знаменує не тільки день прийняття Загальної декларації прав людини, але й важливий крок вперед на шляху людського прогресу та є особливим етапом у розвитку і поширенні прав людини.

       Вперше Всеукраїнський тиждень права було проведено у 2008 році. Ініціатором проекту стала Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України (дорадчий орган), яка отримала всебічну підтримку Міністерства юстиції України. Тоді ж, ініціативу молодого покоління правників було підтримано Президентом України та видано Указ Президента України від 8 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права».

Всеукраїнський тиждень права має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правоосвітньої культури громадян та створення сильної, демократичної, правової держави.

Цього року тиждень права проходитиме з 7 по 12 грудня, відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року № 871-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2015 році Всеукраїнського тижня права».

Одну з провідних ролей в підвищенні рівня правової освіти населення, створенні належних умов для набуття громадянами правових знань, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права і обов’язки відіграють органи юстиції

В  рамках тижня  у навчальних закладах пройде Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. Тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру буде проведено також у закладах культури, в організаціях і установах. Через мережу громадських приймалень буде забезпечено безоплатну первинну правову допомогу населенню з питань реалізації і захисту прав людини. У засобах масової інформації проводитимуться висвітлення заходів з проведення Всеукраїнського тижня права. Також заплановано науково-практичні конференції, круглі столи, дискусії, майстер-класи провідних юристів на тему захисту прав людини, правові конкурси, турніри, лекції, книжкові виставки, презентація видань про права людини тощо.

 

 

Мінюст запустив у Вінниці пілотні проекти з надання допомоги бійцям АТО та видачі свідоцтв про народження в пологових будинках.

 

 

Міністерство юстиції спільно з центрами надання безоплатної правової допомоги продовжує реалізовувати ініціативи, які мають полегшити життя воїнів АТО і мінімізувати дискомфорт, який вони могли б отримати через бюрократичну тяганину з оформлення різного роду документів. Про це 31.10.2015 року в ході одноденного робочого візиту у Вінницю повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Всі питання, які ставлять наші воїни, повинні мати найвищий пріоритет для держави. Коли людина, яка виконала свій обов’язок перед батьківщиною, потім повинна ходити по коридорах чиновників і натикатися на бюрократію – це злочин з боку чиновників», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, аби мінімізувати незручності, які бійці АТО можуть мати при спілкуванні з держслужбовцями Міністерство юстиції запустило важливий пілотний проект – мобільні виїзні групи адвокатів центрів БВПД. Такі групи працюватимуть в госпіталях і місцях дислокації воїнів. Адвокати консультуватимуть захисників та в разі необхідності захищатимуть їхні права, в тому числі й у судах.

«Ми запустили пілотний проект у Вінниці. На постійній основі 2 рази в тиждень до Військово-медичного клінічного центру Вінниці  приїжджатимуть наші адвокати й надаватимуть консультації бійцям в усіх питаннях. Сьогодні підіймалися питання оформлення статусу учасника АТО, отримання соціальних виплат, оформлення земельних ділянок», - наголосив Міністр юстиції.

Він зауважив: українські воїни отримають всю необхідну допомогу. Адвокати мобільних груп підготують усі необхідні документи і супроводжуватимуть справу в усіх державних органах до тих пір, доки дана наявна проблема не буде вирішена.

«Я маю надію, що така робота адвокатів та залучення до цього процесу Мін’юсту дисциплінуватиме чиновників, які займаються паперовою тяганиною», - заявив Павло Петренко.

Разом з головою Вінницької ОДА Валерієм Коровієм очільник Мін’юсту відвідав Вінницький міський клінічний пологовий будинок №2, де дав старт пілотному проекту з видачі свідоцтв про народження безпосередньо в закладі, де проходили пологи.

«Вінниця стала вже 11 містом, яке приєдналося до одного з найбільш популярних пілотних проектів Мін'юсту - створення фронт-офісів у пологових будинках, де наші батьки можуть отримати свідоцтва про народження без черг і тих незручностей, які завжди мали українці при відвідуванні РАЦСів. Нині ця проста, але дуже потрібна ініціатива, яка робить комфортним життя українців, працює вже в 20 пологових», - зазначив Міністр юстиції.

Окрім того, Вінниця долучилася до ще однієї важливої соціальної ініціативи, яка носить назву «Ви маєте право». Це публічні прийоми, в ході яких українці можуть особисто поспілкуватися з чиновниками і задати їм найгостріші запитання.

«Популярність цієї ініціативи свідчить про те, що українцям не вистачає прямого контакту з представниками влади. І це неправильно, адже саме українці платять податки і наймають нас на роботу. Ми будемо проводити такі зустрічі по всій Україні. І, маємо надію, представники інших органів влади також започаткують схожі ініціативи, які наближають чиновників до громадян», - резюмував Павло Петренко.

 

 

 

До уваги

органів місцевого самоврядування та центрів надання адміністративних послуг.

 

Законом України від 12.02.2015 № 191-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» визначено, що повноваження державного реєстратора, передбачені Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», з прийому документів для надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та видачі оформлених результатів їх надання, можуть виконувати посадові особи органів місцевого самоврядування, адміністратори центрів надання адміністративних послуг (далі – користувачі).

 

         Наказом Міністерства юстиції України від 28.09.2015 № 1832/5 «Про деякі організаційні заходи щодо надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» надано доручення технічному адміністратору Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі – ЄДР) вжити невідкладних заходів щодо надання доступу користувачам до ЄДР.

 

Інформація про підключення користувачів до ЄДР з прийому документів для надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та видачі оформлених результатів їх надання, передбачених п.п. 1-8 Додатку до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» від 16.05.2014 № 523-р, розміщена за адресою: http://irc.gov.ua/ua/edr_users_cnap

 

Немирівське районне управління юстиції

 

 

 

 

Затверджено

Порядок інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та інформаційної системи Державної  служби статистики України.

 

Відповідно до статті 17-1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», Закону України «Про державну статистику» та з метою забезпечення інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та інформаційними системами Державної служби статистики України, наказом Міністерства юстиції України від 28.09.2015 № 1834/5/1212 затверджено Порядок інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та інформаційними системами Державної служби статистики України.

 

Немирівське районне управління юстиції

 

 

 

 

Міністерство юстиції України –

один із флагманів проведення реформ із дерегуляції та переходу на електронні сервіси.

 

Сайт Міністерства юстиції www.new.minjust.gov.ua надає можливість юридичним особам та фізичним особам-підприємцям отримати електроні сервіси он-лайн.

Сьогодні можливо отримати розширену інформацію (довідку, витяг, виписку) про підприємство, та зареєструвати бізнес.

Які ж переваги отримають користувачі при звернені до електронних сервісів?

1. Економія часу.

Он-лайн сервіси функціонують 24 години на добу, 7 днів на тиждень, що є дуже зручним, оскільки не прив’язує користувача к визначеному часу для отримання послуги, на відміну від реєстраційних офісів, які переважно працюють лише в будні дні та у визначені години. Крім того, забезпечується цілодобова технічна підтримка за телефоном 0-800-50-70-70.

Якщо під час формування паперового документа, реєстратору доводиться витрачати від 20 до 40 хвилин, то підготовка електронної виписки, довідки чи витягу відбувається автоматично в режимі он-лайн. Середній час підготовки документу – 15-30 секунд.

Документи із реєстрів можна просто роздрукувати на принтері, додаткові печатки чи інші види підтвердження їх достовірності не потрібні. Електронні виписки, витяги та довідки мають таку саму юридичну силу як і паперові.

Звернутися до он-лайн сервісу можливо з будь-якої точки світу.

2. Економія грошей.

Існує безкоштовний пошук, який дає змогу отримати повну інформацію про юридичну особу або фізичну особу-підприємця, за винятком місця проживання фізичних осіб (засновників, фізичних осіб-підприємців). Однак на відміну від витягу — безкоштовний пошук можна робити лише за чотирма критеріями: за назвою або кодом ЄДРПОУ юридичної особи та за ПІБ або податковим номером фізичної особи-підприємця, а результат пошуку не зберігається у системі.

Вартість повного витягу із переліком засновників, керівників, видами діяльності компанії – 45,68 грн. (у паперовому вигляді 60,9 грн.) Оплатити отримані документи можна карткою Visa/MasterCard. Реєстрація бізнесу безкоштовна.

3. Відсутність необхідності надавати будь-які документи для ідентифікації особи при отриманні он-лайн сервісу.

Виписки, довідки та витяги надаються анонімно. Єдиними ідентифікаторами можуть бути банківська картка та IP-адреса. Інформація про історію пошуків компаніям, щодо яких ведеться пошук, не надається. Під час реєстрації бізнесу потрібен електронний цифровий підпис.

4. Захист від підробки.

Достовірність виписки, довідки чи витягу перевіряється шляхом введення в системі унікального номеру документа. У разі справжності цей номер надає можливість завантажити весь оплачений раніше документ без обмежень, а перевірка достовірності даних займає кілька секунд. Однак слід пам’ятати, що унікальний код підтверджує достовірність даних виключно на момент оплати документу.

5. Необмежена кількість копій.

Один раз сплативши за формування електронного документу, запитувач отримує його номер, за яким він або інша особа (в тому числі державні та банківські установи) може безкоштовно завантажити сформований витяг, виписку або довідку з будь-якої точки світу у режимі он-лайн через Інтернет. При цьому якщо двоє людей незалежно один від одного замовили виписки одного й того ж документа, результати записів матимуть відмінні номери. Адже час фактичного формування документа буде різнитися. Такий документ зберігатиметься у базі даних реєстру протягом 1 року.

Нині запроваджуються ініціативи, які ще рік тому вважалися фантастикою. Минулого тижня Уряд прийняв постанову, якою запровадив систему ідентифікації громадян за допомогою платіжних карток – BankID. Нині НБУ власним рішенням має реалізувати механізм такої ідентифікації.

У Міністерства юстиції України є всі реальні шанси до кінця року більшість адміністративних послуг, які залишаться на рівні міністерств, перевести в онлайн режим, а інші передати місцевим органам влади.

Немирівське районне управління юстиції


 (голосів: 0)
__________ _a____________ __________ ______ ____ ______ ______________ __________ ________ ______ ________ _____ ________ _______ _____ _________ ____ ______ _____ ______ ___ __________ ____ _______ ______ ______ ______ ________ ______ ____ ________ ____ ________ _______ ______
Користувач
Логін :
Пароль :
Органи влади
Статистика