Меню
Погода
Календар
«    Червень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Друзі сайту
Архів
Червень 2018 (4)
Травень 2018 (5)
Квітень 2018 (3)
Березень 2018 (3)
Лютий 2018 (4)
Січень 2018 (3)


Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області


Автор: admin       Дата: 4-11-2015       Категорія: Новини       Переглядів: 381     

Взяття на облік платників здійснюється протягом доби

Законом України від 12 лютого 2015року № 191-VIII «Про  внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов  ведення бізнесу (дерегуляція)» зменьшено  до одного дня  обмін  інформацією між Єдиним  державним реєстром юридичних осіб та фізичних  осіб-підприємців (далі ЄДРП) та інформаційними системами ДФС.

 Взяття на облік платників органами ДФС здійснюється на підставі відомостей із Єдиного державного реєстру у день їх надходження.

На кожне повідомлення із ЄДР у день надходження формуються дані про взяття на облік платника податків та платника єдиного внеску, які включаються до реєстру. Такі дані можна отримати через он-лайн сервіс отримання відомостей з ЄДР на сайті usr.minjust.gov.ua. Їх можна переглянути у режимі «Безкоштовний запит».

 Водночас на офіційному веб-сайті ДФС sfs.gov.ua щоденно оприлюднюються дані про взяття на облік платників податків та платників єдиного внеску із зазначенням його класу професійного ризику виробництва.

Дана інформація доступна через банери «Дані про взяття на облік платників податків» та «Реєстр страхувальників».

 

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

Розмір ЄСВ зріс відповідно до підвищення мінімальної зарплати

 Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області повідомляє:

відповідно до Закону України від 19.09.2015 року № 174 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» змінено розмір мінімальної заробітної плати та розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. З 1 вересня 2015 року мінімальна заробітна плата становить 1378 гривень, прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб - 1378 гривень.

Це в свою чергу вплинуло на розмір єдиного соціального внеску. Так, для фізичних осіб - підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та для підприємців на загальній системі оподаткування (в місяцях, в яких був отриманий оподатковуваний дохід) з 1 вересня 2015 року мінімальний розмір єдиного внеску становитиме 478,17 грн. (1378 * 34,7 %).

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску з 1 вересня 2015 року становитиме 23426,00 грн.

Нагадуємо, якщо база нарахування ЄСВ (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної зарплати, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати та ставки єдиного соцвнеску, встановленої для відповідної категорії платника. Тобто з 1 вересня працівникам, які працюють за основним місцем роботи на неповну тарифну ставку та отримують заробітну плату за відпрацьований час, яка не перевищує розміру мінімальної, ЄСВ нараховується виходячи з законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати на місяць (1378,00 гривень).

При цьому утримання єдиного внеску із заробітної плати найманого працівника здійснюється із фактично нарахованого доходу.

Що стосується нарахування ПДФО і застосування податкової соціальної пільги – тут нормативи не змінилися, оскільки вони визначаються із прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати станом на 1 січня п.р.

 Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

 

 

Податкова соціальна пільга.

 

 

 Немирівської ОДПІ нагадує.

 

Податкова соціальна пільга надається в розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи. Особи, які мають статус учасників бойових дій, які брали участь у АТО, не вказані Податковим кодексом як пільгова категорія платників, які мають право на збільшений розмір податкової соціальної пільги.

 

 Однак такі платники мають право на застосування податкової соціальної пільги згідно з пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового Кодексу як будь-який платник податку, за умови дотримання інших вимог ст. 169 ПК(листДФС№ 8397/В/99-99-17-03-03-15).

 

 Нагадаємо, ст. 169 ПК визначено порядок надання податкової соціальної пільги, її розмір, перелік категорій платників податків, які мають право на таку пільгу.

 

 Відповідно до пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПК податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як зарплата, якщо її розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.

 

 Враховуючи, що Законом № 80-VIII «Про Державний бюджет України на 2015 рік» на 1 січня 2015 прожитковий мінімум для працездатної особи (у розрахунку на місяць) встановлений у розмірі 1218 грн., То розмір доходу (зарплати), який дає право на податкову соціальну пільгу у 2015 році, становить 1710 грн на місяць (1 218 грн. х 1,4).

 

 У разі перевищення місячної зарплати понад встановленого розміру (у 2015 році — 1710 грн), незалежно від соціального статусу платника податків, питання про надання податкової соціальної пільги не розглядається.

 

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

 

Як отримати податкову соціальну пільгу на трьох дітей, якщо одна дитина – інвалід

 

ДФСУ у листі від 15.10.2015 р. № 9593/К/99-99-17-03-03-14 нагадує, що на застосування податкової соціальної пільги має право кожен працівник, який отримує заробітну плату не більше 1710 грн/місяць. До 31 грудня 2015 року податкова соціальна пільга надається в розмірі, що дорівнює 50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року. Тобто у 2015 році – 609 гривень.

 

 Водночас для платника податків, який утримує:

 

  - двох чи більше дітей до 18 років -  розмір ПСП становить 100% у розрахунку на кожну дитину;

 

  - дитину-інваліда -  розмір ПСП встановлено у розмірі 150 % у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років.

 

 При цьому, якщо платник податку має право на застосування податкової соцпільги з двох і більше підстав застосовується одна податкова соціальна пільга з підстави, що передбачає її найбільший розмір. Проте з цього правила є виняток. Так, якщо платник податку утримує двох чи більше дітей, один з яких є інвалідом, податкова соціальна пільга у розмірі 150% на дитину- інваліда додається до пільги у розмірі 100% на інших дітей

 

 При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП одному з батьків, визначається як добуток суми та відповідної кількості дітей.

 

 Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

 

 Таким чином, платник податку (один із батьків), який утримує дітей віком до 18 років (у т.ч. дитину-інваліда), повинен підтвердити своє право на застосування податкової соціальної пільги шляхом надання документів, встановлених Порядком, зокрема, документів, які підтвержують, що такий платник є їх батьком або матір’ю (у т.ч. усиновлювачем), опікуном або піклувальником.

 

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

 

 

 

 

ЦОП Немирівської ОДПІ надає адміністративні, консультаційні та інформаційні послуги.

 

 

У вересні 2015 року у Центрі обслуговування платників Немирівської ОДПІ зафіксовано 1211 звернень в т.ч. за адміністративними послугами звернулися  458 платників. Зокрема, послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки отримали 277 громадян, зареєстровано 70 розрахункових книжок, 40 розрахункових книжок, 34  книг обліку розрахункових операцій, 1 реєстратор розрахункових операцій.

Окрім надання адміністративних послуг  в ЦОП надаються консультативні та інформаційні послуги, щодо діючої системи оподаткування, адміністрування єдиного соціального внеску, нарахування та сплати податків, порядку заповнення податкових декларацій та розрахунків, платіжних документів на перерахування належних податків і зборів до бюджетів,  користування електронними сервісами ДФС.

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує, зайшовши на сайт фіскальної служби у Вінницькій області  за веб-адресою  http://vin.sfs.gov.ua/ платники податків можуть оперувати електронними податковими та митними сервісами

Для цього лише потрібен комп’ютер підключений до мережі Інтернет. Усі вони значно економлять час і дозволяють, наприклад , подати податкову звітність просто у власному будинку. Проте, щоб звітувати в електронному форматі, необхідно оформити цифровий підпис в Акредитованих центрах сертифікації. У Вінницькій області вони функціонують при Вінницькій, Жмеринській та Крижопільській ОДПІ.

Зокрема на порталі ГУ ДФС у Вінницькій області існують такі розділи: "Дані з реєстру платників ПДВ", "Митна статистика", "Дізнайся більше про свого бізнес-партнера", "Електронна митниця", "Акредитований центр сертифікації ключів", "Антикорупційний сервіс "Пульс", "Електронний кабінет платника податків", "Анулювання реєстрації платників ПДВ", "Електронна звітність", "Реєстр платників єдиного податку", "Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс", "Декларування он-лайн", "Реєстр страхувальників", "Дані про взяття на облік платників податків".

А якщо платник не має можливості скористатися комп’ютером вдома, для цього у Центрі обслуговування платників Немирівської ОДПІ існує робоче місце платника із виходом до мережі Інтернет. В ЦОП платники мають змогу скористатися безкоштовним WI-FI.  Окрім того у ЦОП працює консультант-модератор та кваліфіковані працівники відділу реєстрації платників та електронних сервісів, які допоможуть розібратися в усіх питаннях, подати звітність чи знайти необхідну інформацію.

Для забезпечення поліпшення якості надання послуг в Центрах обслуговування платників встановлено зворотній зв’язок з відвідувачами. Прикладом цього є анкетування клієнтів. У центрі обслуговування платників Немирівської ОДПІ, в зручному для відвідувачів місці встановлена скринька для заяв та пропозицій. Анкети для заповнення платникам  та громадянам  надає консультант-модератор.

Опитування та аналіз відповідей спрямовані на поліпшення якості обслуговування, зміцнення відносин з платниками допомагають точно визначити ті чи інші вподобання клієнтів та шляхи поліпшення відносин.

Адреса Центру обслуговування платників податків Немирівської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області (ЦОП):

22800, Вінницька обл., м. Немирів, вул. Шевченко, 14

Електронна адреса: nemdpi@i.ua

Тел.(04331)21995;20432;21487; факс.(04331) 2-2930

Послуги в ЦОП надаються щоденно в робочі дні з 9-00 год. до 18-00 год., у вівторок та четвер – з 9-00 до 20-00; у п’ятницю з 9-00 год. до 18-00 год., субота з 9-00 год. до 16-00  год., неділя - вихідний.

 

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

 

Коло власників цифрових підписів на Немирівщині розширюється.

 

Як зазначають у Немирівській ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області, коло власників цифрових підписі в постійно розширюється. Сьогодні вже 98 відсотків податкової звітності  немирівчани  подають до Державної фіскальної служби в електронному вигляді.

Для того, щоб отримати сертифікати ключів електронного цифрового підпису у Вінницькій  області отримати сертифікати ключів електронного цифрового підпису можна при Центрах обслуговування платників податків у містах  Вінниця ( вул. 30-річчя Перемоги, буд. 21,  тел.: (043) 252-33-28),  м. Жмеринка (, вул. Б.Хмельницького, буд. 18), смт. Крижопіль ( вул. Піонерська, буд. 30) .

 

Власники електронних ключів мають можливість підписувати ними не лише податкові та митні декларації, а й звітні документи, що надсилаються до органів статистики та Пенсійного фонду.  За допомогою електронного цифрового ключа його власник може  авторизуватися в електронному сервісі  “Електронний кабінет платника податків”, який досить активно використовують платники останнім часом.

 

З метою підвищення рівня безпеки, з початку поточного року, Акредитований центр сертифікації ключів перейшов на використання двох посилених сертифікатів відкритого ключа. А з листопада 2013 року нові підписи діють вже два роки, а не один, як було раніше.

 

Електронні сервіси, запроваджені ДФС, мають на меті забезпечити додатковий комфорт платникам податків, вивільнити час, який вони витрачали на відвідування податкової інспекції для подання звітності, отримання інформації про стан розрахунків з бюджетом тощо. І ті платники, які вже користуються можливостями  інформаційно-комунікаційних технологій мають змогу в цьому переконатися. 

 

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області

 

 

 

 

УВАГА !!!!

ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ ПІДПРИЄМЦІВ НА СПРОЩЕНІЙ СИСТЕМІ ПОВІДОМЛЯЄМО

 ЩО ТЕРМІН СПЛАТИ ЄСВ ЗА  ІІІ КВАРТАЛ 2015 РОКУ 19 ЖОВТНЯ 2015 РОКУ

 

 

            Граничний термін сплати єдиного внеску за себе фізичними особами - підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.     У разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

 

Щодо доходу єдинщика в іноземній валюті

Немирівська ОДПІ інформує.

Для заповнення податкової декларації та ведення обліку платник єдиного податку-фізична особа використовує книгу обліку доходів платників єдиного податку, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 N 579 «Про затвердження форм книги обліку доходів і витрат та порядок їх ведення».

 Записи у книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід. При цьому встановлено, що дохід платника єдиного податку, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг)

Таким чином, доходом фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку є дохід, отриманий в іноземній валюті та перерахований у гривнях за офіційним курсом Національного банком України на дату надходження коштів на рахунок.

Детальніше про це йдеться у листі ДФС України від 30.09.2015 №9142 /П/99-99-17-02-02-14, розміщеному на офіційному веб-сайті
(http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/64175.html)

 

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій обл.

 

Всі бажаючі мають можливість внести в паспорт дані про так званий „ідентифікаційний код”

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області інформує:

Норми діючого законодавства надають право кожному пересічному громадянину в будь-якому випадку: чи під час отримання Картки платника податків, чи під час внесення змін в облікові дані, чи за власним бажанням  звернутися в податкову інспекцію з проханням зробити відповідну відмітку в паспорті про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків. Зазначена інформація проставляється на сьомій, восьмій або дев’ятій сторінці паспорта.

Така законодавча норма, визначена ст. 70.10 Податкового кодексу України та прописана в п.12 розділу VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків,  затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013,  № 779.

Підтвердженням достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків є документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі, або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків, внесені будь-яким органом ДФС до паспорта громадянина України за формою встановленою на законодавчому рівні.

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій обл.

 

 

До уваги платників ПДВ !!!

Штрафні санкції при порушенні термінів реєстрації податкових наклад-них/розрахунків коригування в ЄРПН, складених з 1 жовтня 2015 р.

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує платникам ПДВ про те, що згідно із нормами пункту 35 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України,  штрафи, передбачені пунктом 2001.1 статті 2001Податкового кодексу за порушення платниками податку термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, не застосовуються до податкових накладних, складених до 1 жовтня 2015 року.

Отож, якщо складені з 1 жовтня 2015 року податкові накладні чи розрахунки коригування, що підлягають наданню покупцям – платникам ПДВ, будуть зареєстровані  в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням встановленого Податковим кодексом терміну (п'ятнадцять календарних днів, наступних за датою їх складання),  застосовуються штрафи в таких розмірах:

10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій обл.

 


 (голосів: 0)
__________ _a____________ __________ ______ ____ ______ ______________ __________ ________ ______ ________ _____ ________ _______ _____ _________ ____ ______ _____ ______ ___ __________ ____ _______ ______ ______ ______ ________ ______ ____ ________ ____ ________ _______ ______
Користувач
Логін :
Пароль :
Органи влади
Статистика