Меню
Погода
Календар
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Друзі сайту
Архів
Січень 2018 (1)
Грудень 2017 (6)
Листопад 2017 (11)
Жовтень 2017 (6)
Вересень 2017 (5)
Серпень 2017 (1)


Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області


Автор: admin       Дата: 11-03-2015       Категорія: Новини       Переглядів: 334     

Триває деклараційна кампанія  2015.

Немирівчанам, які у 2014 році отримали спадщину (подарунок) , Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області нагадує про обов’язок задекларувати такі доходи .

Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці (обдаровані), які отримали дохід у вигляді спадщини чи подарунка, і обов’язок таких громадян - задекларувати отримані доходи до 1 травня 2015 року (подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, далі - Декларація) та сплатити до 1 серпня  нараховану суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій Декларації.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку внаслідок прийняття ним у спадщину (дарунок) коштів, майна, майнових чи немайнових прав, залежить від виду  успадкованого (подарованого) об’єкта та від ступеня споріднення спадкоємця із спадкодавцем.

Відповідно до норм Податкового кодексу за нульовою ставкою оподатковуються   будь-які об'єкта спадщини (дарування), отримані спадкоємцями, які є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення. До таких членів сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення відносяться її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають другий ступінь споріднення.

За нульовою ставкою оподатковуються доходи інвалідів І групи, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які успадкували (отримали як подарунок) об’єкти нерухомого та/або рухомого майна та/або готівку або кошти, що зберігаються на рахунках спадкодавця, депозитні, іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю. Нагадаємо, що особа, у разі досягнення нею повноліття – 18 років, втрачає статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

 Щодо дітей – інвалідів,  нульова ставка застосовується лише при отриманні ними спадщини (подарунка) у вигляді об’єктів рухомого та нерухомого майна.

Нульова ставка до вартості об’єкта оподаткування  застосовується  будь-якими спадкоємцями, які успадкували грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадбанку СРСР та державного страхування СРСР, а також у державні цінні папери, та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадбанку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992-1994 років, погашення яких не відбулося.

У разі отримання спадщини від члена сім’ї другого ступеня споріднення сплачується податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості успадкованого майна.

Якщо ж спадщина отримується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, або спадкоємцем-резидентом від спадкодавця-нерезидента ставка податку становить 15(20)%.

Спадкоємці-нерезиденти, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини,  а також спадкоємці, які успадкували об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку , звільняються від подання Декларації.

    Щодо інших громадян, які отримали спадщину (подарунок), то на них поширюється обов’язок декларування отриманих доходів. Декларація подається до ЦентрУ обслуговування платників Немирівської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області (м.Немирів, вул.Шевченка 14) .

 

 В ЦОПі створені всі необхідні умови для вчасного подання декларацій  з 8-45  год  до 20-00 год, (крім неділі). Декларацію також можна заповнити на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua), де розміщено спеціальний банер, в якому детально пояснюється порядок заповнення податкової декларації та додатків до неї, або ж надіслати заповнену декларацію  поштою (не пізніше ніж за 10 днів до кінцевого терміну подання). Довідки  за телефоном  : 21838. 21487.

Дякуємо за вчасно додану Декларацію


 (голосів: 0)
__________ _a____________ __________ ______ ____ ______ ______________ __________ ________ ______ ________ _____ ________ _______ _____ _________ ____ ______ _____ ______ ___ __________ ____ _______ ______ ______ ______ ________ ______ ____ ________ ____ ________ _______ ______
Користувач
Логін :
Пароль :
Органи влади
Статистика