Меню
Погода
Календар
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Друзі сайту
Архів
Січень 2018 (1)
Грудень 2017 (6)
Листопад 2017 (11)
Жовтень 2017 (6)
Вересень 2017 (5)
Серпень 2017 (1)


Урочисте зібрання


Автор: admin       Дата: 9-12-2013       Категорія: Новини       Переглядів: 1019     

6 грудня 2013 року у великому залі районного Будинку культури зібралися  працівники органів місцевого самоврядування – голови і секретарі місцевих рад, бухгалтери і землевпорядники територіальних громад, депутата місцевих рад різних рівнів та ветерани  місцевого самоврядування, щоб відзначити професійне свято – День працівників органів місцевого самоврядування, яке згідно Указу Президента України щорічно відзначається 7 грудня. В урочистих заходах взяли участь:  перший заступник голови Вінницької обласної Ради Ігор Кревський, голова районної ради Володимир Дзевелюк, заступник голови районної ради Аркадій Собченко, голова райдержадміністрації  Петро Михайленко. Голова районної ради Володимир Дзевелюк виступив із інформацією про становлення та досягнення місцевого самоврядування Немирівщини ( текст виступу подаємо нижче). Самоврядців району  вітали Ігор Кревський, Петро Михайленко, помічники  народного депутата України Григорія Калетника  Михайло Матієнко та Марина Кондратьєва, секретар Ковалівської сільської ради Тетяна Топчій, колишній секретар Рубанської сільської ради, ветеран місцевого самоврядування  Зінаїда Ємець. Кращі працівники органів місцевого самоврядування отримали нагороди обласного та районного рівнів.  Відповідно до розпоряджень голови Вінницької обласної ради Сергія Татусяка та голови  Вінницької ОДА Івана Мовчана Почесною  відзнакою Вінницької області «За вагомий внесок у розвиток Вінниччини» відзначені Васильчук В.В., Вишковецький сільський голова, Гвалтюк С.К., депутат районної ради, голова ВСК «Родина» с.Семенки, Почесною  грамотою  Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради: Маліночка Ю.М., Сподахівський сільський голова та Укринський С.В., депутат районної ради, адміністративний директор ДП УГК «Nemiroff», цінними подарунками: Маліцький О.С., Воробіївський сільський голова та Марущак Г.В., секретар Сокілецької сільської ради, , Почесною  грамотою  Немирівської райдержадміністрації та районної ради  нагородженні 26 працівників та ветеранів самоврядної Немирівщини. Завершились урочисті заходи святковим концертом.

 

 

Високоповажне зібрання! Шановні колеги!

 

Шановні представники органів місцевого самоврядування

територіальних громад району, запрошені.

 

День місцевого самоврядування – це свято широкого суспільного загалу, адже діяльність органів місцевого самоврядування пов'язана з вирішенням найактуальніших проблем і стосується кожного з нас.

Саме через організовану роботу територіальних громад жителі нашого району, області і всієї України мають реальну можливість брати участь в управлінні місцевими і державними справами.

Саме на нас покладається надзвичайно велика відповідальність і почесна місія сприяти сталому соціально-економічному розвитку кожного населеного пункту, сповідувати принципи демократії і справедливості, розглядати права громадян як найвищу цінність та пріоритет у виконанні службових і депутатських обов'язків.

 

Становлення місцевого самоврядування - особлива сторінка в історії українського державотворення.         За роки незалежності України у місцевому самоврядуванні, без сумніву, зроблено чимало, але далеко не все. Скажу відверто, залишається ще дуже багато невирішених питань і проблем, які сьогодні стримують розвиток місцевого самоврядування, гальмують соціальний та економічний прогрес територіальних громад.

        Сьогодні кожний житель територіальної громади району хоче мати гарантований добробут - і це закономірно. Але досягти належного рівня життя і відповідних благ можна тільки самовідданою працею усіх членів суспільства.

 

І тут на  жаль я повинен сказати, що незважаючи на спроби України робити певні кроки у напрямі реформування місцевого самоврядування, багато проблем, пов’язаних із здійсненням громадами своїх повноважень, залишаються, по суті, не вирішеними.

Для повноцінної роботи в місцевому самоврядуванні донедавна  не вистачало не  тільки законів та підзаконних актів, але й політичної волі, сміливості, стабільності, дефіцит яких небезпечніший за дефіцит бюджету.

На жаль, поки що місцеве самоврядування за багатьма позиціями залишається стороннім спостерігачем негативних процесів, не маючи ні ресурсів, ні повноважень. Відомо, якщо немає стимулів і важелів — не буде розвитку.

 

На сьогодні Немирівський район як одна з найбільших  адміністративно-територіальних одиниць такого рівня в області налічує місто районного значення, два селища міського типу, 92 сільських населених пункти, з них – 3 селища і 89 сіл.

На базі цих поселень утворено 43 місцеві ради, з них: 1 міська, 2 селищних, 40 сільських. Межі міської і селищних рад співпадають із межами поселень, а от до складу більшості сільських рад входять по 2 і більше населених пункти сільського типу. В середньому це 2,3.

Найбільшими за чисельністю населення і площею території є: Зарудинецька, Кіровська, Чуківська, Муховецька, В. Бушинська, Криковецька сільські ради. Найменшими – Коржівська і Скрицька.

Та не зважаючи на це, територіальні громади намагаються самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і Законів України. А ці питання охоплюють всі сфери життя громади: соціально-економічний розвиток території, формування бюджету і його виконання, освіта і культура, медицина і спорт, соціальний захист і транспортне сполучення, використання земель і водоймищ, ремонт та утримання доріг, пам'ятників, дотримання законності і правопорядку, питання благоустрою і санітарного благополуччя та багато інших.

І досвід функціонування нинішньої системи місцевого самоврядування в районі говорить сам за себе: лише самодостатні територіальні громади в змозі справитися з усіма проблемами місцевого значення. Сьогодні до таких громад можна віднести Семенську і Райгородську, Муховецьку і Чуківську, Кіровську сільські ради. А відтак назріває необхідність реформ у питаннях належного матеріального і грошового фінансування для здійснення відповідними органами покладених на них функцій і завдань. Люди скрізь однакові і потребують однакових соціально справедливих умов життя, отримання якісних послуг. В цьому напрямку потрібно удосконалювати систему місцевих податків і зборів, передавати до місцевих бюджетів частину податку на прибуток, вдосконалювати видаткові повноваження та розширювати доходні повноваження органів місцевого самоврядування, збільшувати інвестиційну складову місцевих бюджетів, що потребує спільних зусиль усіх гілок влади. Адже саме незабезпеченість громад ресурсами є причиною їх важкого матеріально-фінансового стану. Тому вже назріло питання реформування як місцевого самоврядування так і адміністративно-територіального устрою. Про це вже неодноразово наголошував у своїх виступах Президент України В.Ф.Янукович, голова Верховної  Ради України В.М.Рибак, голова Вінницької обласної Ради Татусяк С.П. Про це говорять і прості люди.

Тож сьогодні перед керівниками органів місцевого самоврядування, незалежно від їхніх політичних поглядів, особистих переконань, стоїть одне завдання: працювати на зміцнення матеріально-фінансової основи, на задоволення потреб громади в цілому і кожного її члена зокрема.

І сьогодні – це основна проблема, над вирішенням якої повинні працювати органи місцевого самоврядування та їх посадові особи на місцях. Робота постійна, робота ефективна, робота на результат.

 

Саме на результат працюють Муховецький сільський голова Усаченко Лідія Вікторівна, яка за підтримки громади і депутатського корпусу протягом останніх трьох років стає переможцем обласних конкурсів розвитку територіальних громад, отримує і використовує кошти обласного бюджету на ремонт доріг, освітлення вулиць, за сприяння і допомоги підприємців  планують ввести в дію другу чергу дитячого садочку, Бондурівський сільський голова Ратушняк Василь Миколайович, який в скрутних фінансових умовах за підтримки громади зумів запалити голубий вогник природного газу в селі.  Теж саме можна сказати за Воробіївського сільського голову Маліцького Олександра Степановича, який протягом двох років намагався вирішити проблему понтонного мосту і в цьому році він її вирішив; Медвежанського  сільського голову Бадюка Станіслава Антоновича, який за підтримки громади і агроформувань  поліпшує стан доріг в населених пунктах сільської ради. Слова подяки від своїх громад і районної влади заслуговують Чуківський сільський голова Кальніцький  Володимир Болеславович,  Марксівський сільський голова  Мельник Сергій Миколайович, Ситковецький селищний голова Бірецький Василь Віталійович, Сокілецький сільський голова Сердюк Борис Володимирович, Кіровський сільський голова Нікіфоренко Володимир Федорович, Сподахівський сільський голова  Маліночка Юрій Миколайович, Ковалівський сільський голова Верховод Віктор Васильович, Рубанський сільський голова Головенько Василь Володимирович та інші. Опорою  в роботі голови є секретар ради, який повинен бути одночасно і юристом, і нотаріусом, і паспортистом , і соціальним інспектором, і цей перелік його обов"язків можна продовжувати. Велике спасибі всім вам, секретарі рад. Але в цей день хочу відзначити багаторічну сумлінну працю, людяність та толерантність по відношенню до громадян  Малик Валентини Андріївни, Бондурівська сільська рада  та Топчій Тетяни Михайлівни, Ковалівська сільська рада, які  мають майже по 30 років роботи секретарем ради, Тульчинської Олена Іванівни, Байраківська сільська рада, на посаді  майже 25 років. Більше 3 х скликань на посаді секретаря ради працюють Джеджула Валентина Олексіївна- с.Воловодівка, Олійник Ганна Григорівна- с.Вища Кропивна, Манченко Євдокія Іванівна – с.Джуринці та багато інших. Від них не відстають і молоді, які лише розпочинають свій шлях в місцевому самоврядуванні: Сердюк Тетяна Сергіївна, Никифоровецька сільська рада та Циганчук Лідія Петрівна, Воробіївська сільська рада та інші.

Але одна людина, якого б розуму вона не була, якого б великого бажання не мала б – нічого без підтримки депутатів та громади зробити не зможе. То ж дозвольте в цей день найкращі слова подяки за мудрість, виваженість при прийнятті рішень висловити ветеранам -депутатам районної ради 3-х і більше скликань: Бакалу Павлу Олексійовичу, Сіньку Михайлу Гнатовичу та Хіхлачу Григорію Антоновичу, Дергалюку Василю Івановичу та Соколовському Леону Леоновичу, Григоруку Петру Гнатовичу та Олексієнко Раїсі Анатоліївні, Педоренку Михайлу Федоровичу та      Паламарчуку АнатоліюДенисовичу та багатьом іншим,  депутатам обласної ради від Немирівського району Конотопу Олександру Петровичу та Михайленку Петру Миколайовичу, які сьогодні відстоюють інтереси Немирівщини в обласній Раді. Особливу подяку висловлюю від вашого імені  депутату Верховної Ради  України Калетнику Григорію Миколайовичу,  який представляє  інтереси жителів району  в нашому парламенті, не стоїть осторонь проблем району, надаючи постійну допомогу закладам освіти, медицини, культури та найбільш незахищеним людям.

 В цей святковий день хочу висловити подяку і всім тим, хто підтримує місцеве самоврядування і місцеві громади, надаючи посильну допомогу на розвиток соціальної  інфраструктури населених пунктів.

Це керівники агроформувань та підприємств району: Покриш Микола Миколайович, с.Кірово, Долованюк Надія Василівна  та Долованюк Олександр Анатолійович, населені пункти Вишковецької та Медвежанської сільських рад, Шклярук Сергій  Михайлович- с.Юрківці, Вайн Дмитро Васильович с.Воловодівка, Мельник Борис Васильович с.Мухівці, Михайленко Микола Кирилович  смт.Брацлав та багато інших.

     Шановні  учасники урочистого зібрання.

Немирівський район – центр Вінниччини, завжди був є і, переконаний, що буде і в майбутньому, займати передові позиції в питаннях соціально- економічного розвитку. Цим ми продовжуємо естафету наших попередників, примножуємо їх досягнення. Слова поваги, людської шани і вдячності хочу сказати всім попереднім очільникам району - ветеранам. Це: Соць Андрій Григорович, Стефанович Григорій Миколайович, Хижняк Віталій Михайлович, Матієнко Михайло Савович, Гнатенко Олександр Юрійович.  Найщиріші  слова вдячності  керівникам  місцевих рад, які,  виправдовуючи довір"я людей, не одне скликання очолювали місцеві громади. Це Стороженко Петро Михайлович -  міський голова протягом 20 років,   Гордієнко Ольга Миколаївнв – Муховецький  сільський голова на протязі 22 років, Брода Дмитро Іванович - смт.Брацлав, роботі на посаді голови присвятив 23 роки свого життя, більше  3 скликань на благо громад працювали Гнасько Таміла Олександрівна, с. Никифорівці, Лютий Дмитро Максимович, с.Рубань, Злакаман Анатолій Іванович, с. Ковалівка, Яремко Марія Андріївна, с.Воробіївка, Жук Іван Васильович, с.Сокілець, Данилюк Анатолій Адамович с.Семенки, Паньків Станіслав Іванович, с.Зарудинці, Олексієнко Костянтин Юхимович, с.Райгород, Поліщук Людмила Іванівна, с.Юрківці. Велика вдячність секретарям рад, які незмінно протягом двох і більше десятків років служили своїм громадам, а тепер перебувають на заслуженному відпочинку: Каленич Марії Михайлівні, с.Ометинці, Гвалтюк Галині Захарівні, с.Семенки, Гудзенко Валентині Василівні, смт.Ситківці,  Кондратюку Володимиру Івановичу, с.Коржівка, Куленко Лідії Сергіївні, с.Сокілець, Саутіній Світлані Герасимівній,  м.Немирів, Ємець Зінаїді Іванівній, с.Рубань  та іншим.

Нині у місцеві ради прийшли нові керівники, покликані внести свіжий струмінь у розвиток територіальних громад. Хай вам у нагоді стануть досвід, вміння і мудрість ветеранів самоврядування.

 

Шановні присутні!

На завершення дозвольте від усього серця побажати усім, хто працює на благо територіальної громади, відстоює її потреби та інтереси, міцного здоров’я, щастя і непохитної віри у щасливе майбутнє рідної Немирівщини  та України.

 

 

Урочисте зібрання
Урочисте зібрання
Урочисте зібрання
Урочисте зібрання
Урочисте зібрання


 (голосів: 0)
__________ _a____________ __________ ______ ____ ______ ______________ __________ ________ ______ ________ _____ ________ _______ _____ _________ ____ ______ _____ ______ ___ __________ ____ _______ ______ ______ ______ ________ ______ ____ ________ ____ ________ _______ ______
Користувач
Логін :
Пароль :
Органи влади
Статистика