Меню
Погода
Календар
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Друзі сайту
Архів
Січень 2018 (1)
Грудень 2017 (6)
Листопад 2017 (11)
Жовтень 2017 (6)
Вересень 2017 (5)
Серпень 2017 (1)


Єврорегіон


Автор: admin       Дата: 26-06-2012       Категорія: Новини       Переглядів: 657     

Українсько-молдовська співпраця: кордон - не перешкода

 

В рамках діяльності Єврорегіону «Дністер» пов’язаної зі здійсненням транскордонного співробітництва, було надіслано пропозиції щодо співпраці до ряду організацій, фондів та структур. Першими на запит Єврорегіону «Дністер» відгукнулась Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) і 17 квітня 2012 року відбулася зустріч з експертом з питань стратегічного планування EUBAM Жаном Ванакером, в рамках якої було досягнуто ряд домовленостей. Одним з найбільш цікавих напрацювань став проект спрощеного перетину державного кордону між Україною та Республікою Молдова громадянами та підприємцями регіонів, що входять до складу Єврорегіону «Дністер». EUBAM вважає дану проблему актуальною та у зв’язку з її обговоренням запропонувала провести 26 червня у Вінниці 1-ше засідання за участю прикордонних та митних служб України та Республіки Молдова, представників EUBAM, представників громадськості. Метою першого засідання буде створення робочої групи, узгодження об’єму роботи, робочих процедур та термінів, оцінка поточної ситуації. Планується, що перші результати мають бути досягнуті вже у жовтні поточного року.

Нагадаємо, що на запрошення Єврорегіону «Дністер», EUBAM спільно з Могилів-Подільським прикордонним загоном Державної прикордонної служби України проводили презентацію діяльності в м. Вінниця під час святкування Дня Європи, що викликало неабияку зацікавленість жителів та гостей міста.

Під час засідань ради Єврорегіону «Дністер» було сформовано перелік питань, що потребують нагального вирішення для забезпечення соціально-економічного розвитку населення прикордонних територій, зокрема, перетин державного кордону в спрощеному порядку жителями прикордонних районів: Могилів-Подільського та Ямпільського (Україна), а також Окницького, Дондушенського, Сорокського районів (Республіка Молдова) через пункти пропуску, які розташовані в межах вказаних районів; належного облаштування пункту пропуску «Бронниця-Унгурь»; зміни категорії місцевого пункту пропуску «Ямпіль – Косеуць» з місцевого на міждержавний.

Відповідно, було направлено лист з проханням допомогти у вирішенні зазначених питань до Прем’єр-міністра України Миколи Яновича Азарова. За його дорученням, опрацювавши звернення обласної Ради, Держмитслужба України пропонує вирішити дані питання шляхом внесення змін і доповнень до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Молдова про пункти пропуску через українсько-молдовський державний кордон і спрощений пропуск громадян, які проживають у прикордонних районах. Зміни передбачатимуть зміну категорії пункту пропуску «Ямпіль-Косеуць» з місцевого на міжнародний, регламентацію переміщення жителів прикордонних районів України і Республіки Молдова у зазначених пунктах пропуску районів.

Підтримано пропозиції щодо необхідності будівництва і належного облаштування пункту пропуску «Бронниця-Унгурь» та фінансування будівництва цього пункту пропуску з фонду добросусідства з Європейським Союзом (NIF). Представництво України при ЄС, інформуючи про результати зустрічі з представниками Генерального Директорату ЄК «Розвиток» та Представництва Республіки Молдова при ЄС, що відбулася 25 травня 2012 року в Брюсселі, повідомило, що сторони підтримали пропозицію про подальші кроки з реалізації проекту.

Варто зазначити, що в жовтні поточного року запланована презентація Єврорегіону «Дністер» в Брюсселі, де буде представлений інвестиційний, туристичний, транспортний потенціал Єврорегіону «Дністер», що сприятиме встановленню ділових стосунків з міжнародними фондами та донорськими структурами.

 


 (голосів: 1)
__________ _a____________ __________ ______ ____ ______ ______________ __________ ________ ______ ________ _____ ________ _______ _____ _________ ____ ______ _____ ______ ___ __________ ____ _______ ______ ______ ______ ________ ______ ____ ________ ____ ________ _______ ______
Користувач
Логін :
Пароль :
Органи влади
Статистика